Uczniowie zwiedzą Polskę

Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie naszych szkół podstawowych w ramach przedsięwzięcia “Poznaj Polskę”, pojadą na wycieczki do Krakowa, Łańcuta, Sandomierza, Warszawy i Wrocławia.

W 2022 roku uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli wyjechać na wycieczkę szkolną dofinansowaną w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Na zorganizowanie wycieczek Gmina Stary Sącz otrzymała dofinansowanie w wysokości do 80% planowanych kosztów czyli 84 509,00 zł, natomiast pozostałe 20% pokrywane jest przez rodziców uczniów.

Projekt ma pomóc w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie realizowane będzie do 24.06.2022 r., czyli do końca roku szkolnego 2021/2022.

W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” zorganizowane zostanie dziewięć wycieczek szkolnych, w których weźmie udział około 400 uczniów szkół podstawowych.

Skip to content