Dobre tempo rowerowych inwestycji

Nie minęły trzy miesiące od podpisania umowy z wykonawcą, a z placu budowy przy ul. Podegrodzkiej coraz wyraźniej wyłaniają się elementy toru rowerowego i parku dla miłośników deskorolek i rolek.

Przypomnijmy, że burmistrz Jacek Lelek podpisał umowę na budowę tego kompleksu sportowego 19 stycznia tego roku. Inwestycję realizuje firma Budownictwo Mosty Drogi.

Na działkach (o powierzchni nieco ponad 1 hektara) za kościołem pw. Bożego Miłosierdzia przy ul. Podegrodzkiej powstają tory rowerowe typu „pumptruck” oraz skatepark wraz z ciągami pieszymi, obiektami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) i altaną.

Inwestycja powinna być gotowa w najbliższe wakacje i ten termin jest bardzo realny. Koszt budowy to 1 279 200 zł. Pieniądze na tę inwestycję niemal w 100% pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – tzw. tarczy górskiej dla samorządów. Obiekt powstają w pobliżu nowych inwestycji mieszkaniowych przy ul. Podegrodzkiej. Na tor rowerowy będzie można dotrzeć również planowaną ścieżką rowerową, która będzie towarzyszyła nowej przygotowywanej inwestycji, czyli budowie zupełnie nowej drogi (przedłużenie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, od strefy gospodarczej do budowanego właśnie nowego osiedla).

Skip to content