Spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza

Z okazji Dnia Bibliotekarza starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i burmistrz Jacek Lelek podziękowali wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa. Spotkanie miało miejsce w filii biblioteki w Przysietnicy.

Z okazji Dnia Bibliotekarza w imieniu własnym i mieszkańców Gminy Stary Sącz składam serdeczne podziękowania za dotychczasową, efektywną i kreatywną pracę na rzecz promocji książki i popularyzacji czytelnictwa – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Książka dla wielu osób to nieodłączny towarzysz, a statystyki naszych bibliotek to potwierdzają. Obwieszczają, że informacje o upadku czytelnictwa są zdecydowanie przedwczesne. Oczywiście do biblioteki nie przychodzi się tylko wypożyczyć książkę. Przychodzi się dla wyjątkowej atmosfery, na wernisaż, spotkanie autorskie i dla wielu wydarzeń, których biblioteki są organizatorami. Pragnę z satysfakcją podkreślić, że Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu wraz z jej filiami jest od wielu lat kreatywnym ośrodkiem realizacji wielu ciekawych i różnorodnych przedsięwzięć, kampanii na rzecz promowania i pozyskiwania czytelników. Doceniam ten wysiłek i zaangażowanie w projekty realizowane na terenie całego powiatu, które unowocześniają biblioteki, dają satysfakcję pracownikom i uznanie czytelników. Korzystamy pełnymi garściami z tej skarbnicy wiedzy, cieszymy się z doskonałych warunków jakie oferują nasze biblioteki, dzięki inwestycjom i skutecznym pozyskiwaniu pieniędzy na ich rozwój.

Gratulacje składał również starosta Marek Kwiatkowski i jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Jadwiga Kocemba (Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej), Maria Świerad (Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej, filia Wojnarowa), Magdalena Szczecina (Gminna Biblioteka Publiczna w  Nawojowej), Katarzyna Kosakowska (Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu).

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stary Sącz Andrzej Stawiarski, radna powiatowa i jedocześnie wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego Anna Radzik, dr Wojciech Mamot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek oraz przedstawiciele pracowników bibliotek działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Wykład dla bibliotekarzy wygłosiła dr Wanda Matras-Mastalerz – nauczyciel akademicki i adiunkt w Katedrze Kultury Informacyjnej UP w Krakowie. Spotkanie uświetnił występ trzech pianistek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu: Malwiny Chochorowskiej, Mai Szczęsnej i Magdaleny Biel (opiekun Sławomir Biel).

fot. Maria Olszowska/źródło: własne/Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Skip to content