Gminny Dzień Strażaka w Starym Sączu

15 maja 2022 r na płycie rynku w Starym Sączu odbyły się obchody Gminnego Dnia  Strażaka. W uroczystości uczestniczyły jednostki z OSP z całej gminy oraz jednostka OSP Biegonice. Podczas święta wręczono druhom odznaczenia i medale.

-Dzień Strażaka to taki moment, gdy jest okazja, aby Wam podziękować za służbę i Wasz trudmówił burmistrz Jacek Lelek -mamy trudne lata; pandemia czy wojna na Ukrainie. Na żadną z tych sytuacji nie pozostaliście obojętni. Na Was zawsze można liczyć. W każdej sytuacji nieśliście pomoc i dawaliście z siebie wszystko. Nie wahaliście się ani przez chwilę, żeby Wasze remizy przeznaczyć na schronienie dla potrzebujących. Jeden sygnał i jesteście gotowi do pomocy.

Życzenia wszystkich druhnom i druhom złożyli także: poswoie na Sejm RP Jan Duda i Patryk Wicher oraz radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń.

ODZNACZENI:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Jan Majewski -OSP Moszczenica Wyżna,

dh Ryszard Gruca -OSP Moszczenica Wyżna

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Anna Majewska -OSP Moszczenica Wyżna

dh Marcin Faron -OSP Moszczenica Wyżna

dh Marcin Pasoń -OSP Moszczenica Wyżna

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Tadeusz Plata -OSP Moszczenica Wyżna

dh Tadeusz Dudek -OSP Moszczenica Wyżna

dh Tadeusz Orłowski -OSP Moszczenica Wyżna

Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali:

dh Bartłomiej Biel -OSP Moszczenica Wyżna

dh Marcin Bielak -OSP Moszczenica Wyżna

dh Marek Marduła -OSP Moszczenica Wyżna

Odznaczenia wręczył V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Paweł Motyka oraz V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Nowym Sączu dh Antoni Piętka.

Z okazji obchodów uroczystości w podziękowaniu za ofiarną ochotniczą służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.

Złote Jabłko Sądeckie:

dh Roman Jop -OSP Stary Sącz

Srebrne Jabłko Sądeckie:

dh Jan Golonka -OSP Stary Sącz

dh Piotr Golonka -OSP Stary Sącz

dh Tomasz Greczek -OSP Stary Sącz

dh Franciszek Wikarczyk -OSP Stary Sącz

dh Marian Dudzik -OSP Stary Sącz

dh Stanisław Tokarczyk -OSP Przysietnica

dh Rafał Franczyk -OSP Przysietnica

dh Stanisław Godawski -OSP Przysietnica

dh Tadeusz Dorula -OSP Przysietnica

Odznaczenia wręczyli radni powiatowi Edward Ciągło i Stanisław Dąbrowski.

fot. Aneta Mamala/Starosądeckie.info