Zibud ruszy z budową nowego odcinka ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Historyczny moment. Dzisiaj Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza podpisał umowę z firmą ZIBUD na wykonanie nowego odcinka ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W imieniu zarządu spółki umowę podpisał prezes Grzegorz Zając. Inwestycja, która zapewni rozwój miasta i strefy aktywności gospodarczej będzie kosztować 13.662.677 zł.

O niedawnej sesji rady miejskiej poświęconej realizacji tego zadania pisaliśmy tutaj: https://starysacz.um.gov.pl/…/sesja-nadzwyczajna…/

Inwestycja powinna się zakończyć w IV kwartale 2024 r.

Nie mam wątpliwości, że to historyczny moment dla naszego samorządu. To projekt, który o czym zresztą już kilkukrotnie mówiłem, da nam podstawy do rozwoju – umożliwi budowę nowych osiedli mieszkaniowych, rozbudowę strefy aktywności gospodarczej – daje podwaliny pod rozwój zaplanowany i przemyślany, który jest konsekwencją tego co się dzieje teraz, nowej strategii, ale też planów, które sięgają lat 70. Inwestycja nie byłaby możliwa bez rządowego wsparcia z programu Polski Ład. Dofinansowanie to 9,5 mln zł.

W ramach tego zadania powstanie nowy odcinek drogi od SAG do ul. Podegrodzkiej, rondo na połączeniu z ul. Podegrodzką, most na Moszczeniczance, rozbudowana zostanie sama ul. Podegrodzka, zaplanowano również budowę oświetlenia ulicznego, budowę, rozbudowę i przebudowę odwodnienia i budowę kanału technologicznego.

Skip to content