AGRO w Nawojowej

Rolnicy, ogrodnicy, hodowcy i wszyscy, których interesuje zdrowa żywność mają już zarezerwowane stoiska na wystawie AGRO Nawojowa. Impreza, która od wielu lat przyciąga tłumy wystawców i zwiedzających odbędzie się 3 i 4 września 2022 r. w stałym miejscu – właśnie w Nawojowej. Dodatkową atrakcją będą Dożynki Powiatowe i pokaz strzyżenia owiec.

To będzie naprawdę duże wydarzenie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy wielu partnerów, wiele firm i przedsiębiorców, którzy współpracują z nami od lat. Dobrze wiedzą, że zaprezentowanie się podczas wystawy w Nawojowej przynosi same korzyści. Tym bardziej, że przez dwa dni trwania imprezy, do Nawojowej przyjeżdżają mieszkańcy całej Małopolski. Już dziś zapraszam do udziału w AGRO Nawojowa w pierwszy weekend września! Tutaj  po prostu trzeba być.

– Oczywiście występy zespołów i liczne pokazy to tylko jedna z propozycji podczas dwudniowej wystawy – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Przez cały czas trwania imprezy, goście mogą zwiedzać wszystkie stoiska, próbować potraw regionalnych, sprawdzać nowoczesny sprzęt rolniczy, oglądać pokazy zwierząt. Nie zabraknie atrakcji i specjalnego miejsca dla najmłodszych, gdzie będą mogli się pobawić i miło spędzić czas. Należy podkreślić, że to wydarzenie zyskuje dodatkowy wymiar, ponieważ po raz pierwszy organizujemy Dożynki Powiatu Nowosądeckiego – impreza ma być również podziękowaniem za tegoroczne plony i pokazaniem codziennej pracy rolników, sadowników i hodowców – szczególnie w naszym trudnym, górskim terenie. Obecna wieś to nowoczesne metody produkcji i nowoczesny sprzęt, zadbane gospodarstwa i dopłaty na rozwój gospodarstw.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nowosądecki wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej i Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa.

Współorganizatorami imprezy są miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Małopolska Izba Rolnicza, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oddział Kraków oraz Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka.

Patronat nad wystawą objął Henryk Kowalczyk – wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Skip to content