Rowerem po Starym Sączu


Stary Sącz …na rowerowym szlaku

W Starym Sączu krzyżuje się wiele rowerowych dróg. Karpacki Szlak Rowerowy wymyślony i wyznaczony przez Sądecką Organizację Turystyczną poprowadzony jest na trasie historycznego szlaku handlowego z południa Europy do Wieliczki i Krakowa. Dla miłośników historii przeznaczony jest łatwy Królewski Szlak Rowerowy. Szlak nawiązuje do historycznych miejsc pobytu i przejazdu królów. Szlak przebiega drogami asfaltowymi, na krótkich odcinkach drogami utwardzonymi i leśnymi.

Stary Sącz to miejsce idealne na rowerowy wypad dla całej rodziny. Samo miasto pokrywa sieć ścieżek rowerowych, którymi można dotrzeć do zabytkowego rynku, klasztoru klarysek, czy Ołtarza Papieskiego. Ścieżki rowerowe są do dyspozycji m.in. na ul. Jana Pawła II, Topolowej , Papieskiej, Wielki Wygon, Mickiewicza (kontrapas), Trakcie św. Kingi, Węgierskiej, Wincentego Witosa oraz od ul. Witosa w stronę Moszczenicy Niżnej.

Opcją godna polecenia jest rozpoczęcie wyprawy rowerowej w okolicy Parku Wodnego “Stawy”. Stamtąd można pojechać wzdłuż Popradu trasą Euro Velo 11 w stronę Barcic, zrobić wycieczkę do zamku w Nowym Sączu i z powrotem przeprawiając się kładką rowerową przez Poprad, lub skorzystać z odcinka Velo Dunajec krążąc wokół Enklawy Przyrodniczej Bobrowisko. Już niedługo trasa powinna być gotowa w całości – biegnie od Zakopanego i z pewnością będzie rywalizowała o miano najpiękniejszej trasy rowerowej w Polsce – oczywiście z przystankiem w Starym Sączu.

Na bardziej zaawansowanych rowerzystów czekają trasy wśród lasów Miejskiej Góry stworzone w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku.

Wypożyczalnie rowerów

  • Przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka (przy okazji można zwiedzić bezpłatnie Ołtarz Papieski i znajdujące się tam małe, ale bardzo ciekawe muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II),
  • przy ul. Piłsudskiego 4 (dodatkowo bardzo profesjonalny serwis i sklep JM Bike Service)
  • przy parku Wodnym Stawy (Mobi Sport oferuje prócz rowerów przyczepki i foteliki dla dzieci oraz hulajnogi i skutery elektryczne). Hulajnogi elektryczne można wypożyczyć również w Starym Sączu przy ul. Kazimierza Wielkiego 3 (Pro Ride).
  • Velowoj – Wypożyczalnia Sprzętu Rowerowego, Stary Sącz, Tel. 884 937 788
Do zobaczenia w Starym Sączu
Skip to content