II Szachowe Mistrzostwa Gminy Stary Sącz

W środę 8 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym odbyły się II Szachowe Mistrzostwa Gminy Stary Sącz. Mistrzostwa otworzył Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza. Głównym sędzią był Piotr Widła, trener Klubu Szachowego SzachMat. W turnieju wzięło udział ponad stu uczniów szkół średnich i szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Po siedmiu rundach potyczek, w tempie 10 minut na gracza, przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Mistrzem szkół średnich w kategorii dziewcząt została: Martyna Chryczyk z Liceum Ogólnokształcącego. Niestety więcej w tej kategorii nie było uczestniczek.

Mistrzem szkół średnich w kategorii chłopców został: Karol Jurecki z Zespołu Szkół, drugie miejsce Marcel Adamczyk z Zespołu Szkół oraz trzecie miejsce Mikołaj Obrzud z Liceum Ogólnokształcącego.

Mistrzem szkół podstawowych w kategorii dziewcząt została: Nikola Bielak z Popowic, drugie miejsce Paulina Urbaniak z Gołkowic oraz trzecie miejsce Alicja Tokarczyk z Popowic.

Mistrzem szkół podstawowych w kategorii chłopców został Błażej Dziedzina z SP nr 1 w Starym Sączu, drugie miejsce Filip Mamala z SP nr 2 w Starym Sączu oraz trzecie miejsce Jakub Tudaj z SP nr 2 w Starym Sączu.

Pierwsze miejsce drużynowo i puchar przechodni otrzymują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego. To już drugi raz – jeżeli w przyszłym roku wygrają – puchar zatrzymają na zawsze.

Wszystkie puchary i medale oraz dyplomy dla wszystkich uczestników wręczył Pan Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

Dziękujemy organizatorom: Burmistrzowi Starego Sącza Panu Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza, Panu Krzysztofowi Szewczykowi, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego za udostępnienie Sali, stworzenie przyjaznej atmosfery do przeprowadzenia turnieju, Klubowi Szachowemu SzachMat ze Starego Sącza za wypożyczenie sprzętu i pomoc w organizacji turnieju, Panu Piotrowi Wideł głównemu sędziemu, za sprawne przeprowadzenie turnieju i wypożyczenie sprzętu z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Pani Justynie Barycz za zrobienie zdjęć.

Dziękujemy wszystkim szkołom z terenu naszej gminy za udział w tym turnieju, wszystkim uczniom oraz ich opiekunom:

1. Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu

2. Zespół Szkół w Starym Sączu

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu

4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu

5. Niepubliczna Szkoła w Starym Sączu – z tej szkoły na turniej przybyło najwięcej uczestników, aż 24 – ich opiekunek i trenerem jest ks. Krzysztof Wójs

6. SP w Gaboniu

7. SP w Gołkowicach

8. SP w Skrudzinie

9. SP w Popowicach

https://photos.app.goo.gl/7XWgFRXuGW6nZfdY7

http://www.chessarbiter.com/…/2023/ti_1796/results.html

Źródło: organizatorzy turnieju

Skip to content