Złote gody w Starym Sączu

Jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego świętowały dziś pary z gminy Stary Sącz. Uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta RP odbyła się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, a medale dostojnym Jubilatom przekazał Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza.

Na miłą i podniosłą ceremonię zaprosił burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki,  przewodniczący rady miasta Andrzej Stawiarski, sekretarz Daniel Śmierciak i pani kierownik starosądeckiego Urzędu Stanu Cywilnego Alfreda Wastag. Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą odprawił ks. proboszcz Marek Tabor.

Od czasu, gdy związaliście się węzłem małżeńskim ślubując sobie wzajemnie miłość wierność i szacunek, minęło już wiele lat – mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu Alfreda Wastag.  – Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu przeciwności losu. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa, wśród którego żyjecie. Za trud i poświęcenie z pewnością są Wam dziś wdzięczne Wasze dzieci, a Burmistrz Starego Sącza w dowód uznania wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń państwowych: „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, którymi dzisiaj zostaniecie udekorowani.

Ciepłych słów nie szczędził także burmistrz Jacek Lelek, który podkreślał, że obecne na uroczystości pary są niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, a dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu.

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa

Państwo: Ewa i Kazimierz Baran, Krystyna i Zbigniew Baraściak, , Anna i Tadeusz Białka, Janina i Kasper Bocheński, Marianna i Sławomir Buczak, Rozalia i Mieczysław i Chochorowski, Rudolf Michalina Citak, Franciszek i Helena Dąbrowski, Helena i Zdzisław Domański, Dorota i Stanisław Drożdż, Jadwiga i Karol Fijałkowski, Krystyna i Bolesław Gabryś, Józefa i Józef Garwol, Józefa i Władysław Gawlak, Stanisława i Juliusz Golonka, Jadwiga i Jan Gomółka, Wacława i Władysław Haza, Anna i Leszek Hejmej, Maria i Stanisław Kołbon ,Małgorzata i Wojciech Kulak, Kazimiera i Jan Ladenberger, Zofia i Antoni Luberda, Halina i Zbigniew Łagan, Stanisława i Ludwik Ogorzały, Zofia i Wiesław Panajew, Zofia i Jan Plata,
Stanisława i Marian Pyrdoł, Anna i Czesław Sadowski ,Jadwiga i Zdzisław Sukiennik, Anna i Józef Tokarczyk, Halina i Andrzej Wideł, Zofia i Marek Zieleń.

fot. Aneta Mamala

Skip to content