Frekwencyjny i organizacyjny sukces Agropromocji 2024

Blisko 300 wystawców zaprezentowało się na 32. edycji Agropromocji, którą trzeci zorganizowano w Starym Sączu wokół Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania “Opoka”

W ten weekend w Starym Sączu ogrodnicy, działkowcy, rolnicy i sadownicy, ale także konsumenci znaleźli na pewno coś dla siebie. Agropromocja już od 32 lat promuje małopolskie rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo, agroturystykę, pszczelarstwo, firmy działające w branży agrobiznesu oraz regionalną kulturę i tradycje. Na wystawie można zobaczyć najnowocześniejsze maszyny oraz urządzenia rolnicze. Jest też wystawa maszyn retro, konkursy, degustacje produktów regionalnych czy kiermasze rękodzieła ludowego i ogrodniczego. Nie zabrakło naszych kół gospodyń. Gminę Stary Sącz reprezentowały: Starosądeckie Koło Gospodyń Miejskich, Koło Gospodyń Wiejskich “Kreatywnie Zakręcone” z Moszczenicy Wyżnej, Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy Niżnej i KGW z Popowic , które z agropromocji przywiozło konkursowe nagrody.

To miejsce jest kapitalne na tego typu typu imprezę, która jest mocno osadzona w tradycyjnych realiach, odwołuje się do produkty lokalnego, do rolnictwa, do tego co jest solą tej ziemi – podkreśla burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Okolice Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania są też dobrze skomunikowane, z dużą ilością miejsca na parkingi. Łatwiej jest tam przyjąć kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających agropromocję. To impreza dla całych rodzin, z bardzo szeroką ofertą i kapitalną atmosferą. Chcę podkreślić bardzo dobrą organizację przez głównych organizatorów, czyli Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja. My jako partner organizacyjny postaraliśmy się, by goście byli zadowoleni, a tych prawie 300 wystawców cieszyło się spotkaniem z klientem, nawiązywało biznesowe kontakty, a nie kłopotało się sprawami organizacyjnymi. Udowodniliśmy nie pierwszy raz zresztą, że Stary Sącz jest gotowy organizacyjnie na takie imprezy. Ta wystawa to świetna promocja Starego Sącza i budowanie marki miasta. Nasz i tak bogaty kalendarz wzbogacił się o kolejną nietuzinkową imprezę i chyba największą pod względem ilości odwiedzających.

Około 80 wystawców to producenci niekomercyjni, którzy produkują na małą skalę – mówił Bronisław Dutka dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. – Agropromocja to szeroki wachlarz wystawców od maszyn rolniczych poprzez producentów zwierząt i roślin. Celem wystawy jest przede wszystkim promocja. Stary Sącz spisał się doskonale. To bardzo dobre miejsce i wspaniała współpraca z lokalnym samorządem, Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, strażaków ochotników z Gminy Stary Sącz.