Rekordowa frekwencja na Miejskiej Górze

Miejska Góra w Starym Sączu stała się areną sportowych zmagań podczas VII edycji Biegu i marszu nordic walking o Puchar Miejskiej Góry. Tegoroczne zawody, organizowane przez stowarzyszenie Aktywny Stary Sącz, Julię Dziedzic i Sławomira Szczepaniaka przyciągnęły rekordową liczbę uczestników, którzy rywalizowali na różnych dystansach, ciesząc się doskonałą pogodą i atmosferą sportowej rywalizacji.

Sportowe święto w Małopolsce

W tegorocznej edycji na starcie stanęło ponad 250 zawodników, co jest dotychczasowym rekordem tej imprezy. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse w kategorii biegu 5km i 16 km – oraz 5 km marsz nordic walking. Zorganizowano również specjalny bieg dla dzieci, co sprawiło, że całe rodziny mogły cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Różnorodność i popularność

Stary Sącz przyciągnął sportowców z różnych zakątków Małopolski, w tym z Krakowa, Nowego Targu i Zakopanego. Rosnąca popularność tego wydarzenia jest widoczna z edycji na edycję. Jak podkreślił organizator zawodów, Sławomir Szczepaniak, tegoroczna frekwencja była najwyższa w historii.

“Cieszy nas to, że tak wielu zawodników przyjechało do nas na Miejską Górę. Z roku na rok liczba uczestników rośnie, co świadczy o rosnącej popularności biegania oraz naszej imprezy” – powiedział Szczepaniak.

Sukces organizacyjny

Sukces tegorocznej edycji można przypisać nie tylko rosnącej popularności biegania, ale także doskonałej organizacji i atmosferze, która panuje podczas zawodów. Wśród licznych grup biegowych wyróżniała się duża reprezentacja z Niepołomic, co jest kolejnym dowodem na to, że Bieg o Puchar Miejskiej Góry zdobywa coraz większe uznanie wśród sportowców z całego regionu.

Przyszłość zawodów

Organizatorzy już teraz planują kolejną edycję, mając nadzieję, że liczba uczestników będzie nadal rosła. “Z każdą edycją przyciągamy coraz więcej osób, co motywuje nas do dalszego rozwijania tej imprezy” – podsumował Szczepaniak.

Bieg i marsz nordic walking o Puchar Miejskiej Góry staje się powoli jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Małopolsce, a tegoroczny sukces tylko umacnia jego pozycję na mapie regionalnych imprez biegowych.