Leśne molo i ścieżka przyrodnicza

Oddane pod koniec 2021 roku Leśne Molo na Miejskiej Górze w mig zdobyło serca gości i mieszkańców. Każdy chce mieć zdjęcie z kładki zawieszonej wśród drzew, rzucić okiem na spektakularny pejzaż ze Starym Sączem na pierwszym planie, albo zaglądnąć do szklanych kul i dowiedzieć się, co wyrośnie z kijanki.

Miejska Góra od zawsze była ulubionym miejscem spacerów i wycieczek. Trudno się zresztą dziwić – to rozległy, prawdziwy las, żaden park. Poza tym przy odrobinę wysiłku, z góry mamy piękny widok na przytulony do niej od wschodu Stary Sącz i Kotlinę Sądecką. Widok z platformy na końcu trasy jest  rzeczywiście oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. U stóp Stary Sącz z najważniejszymi budowlami, dalej Poprad wpadający do Dunajca, Nowy Sącz i wzgórza za nim, po prawej szczyty Gór Grybowskich, najdalej na zachód wysuniętego pasma Beskidu Niskiego z Jaworzem, Marganią Wyżną i Kozim Żebrem.  Ale atrakcyjne są nie tylko widoki – najpierw sam spacer śladem szklanych kul, gdzie całe rodziny mogą prześledzić cykl życiowy kumaka górskiego, a potem ponad 200-metrowy marsz drewnianym traktem, który pozwala zanurzyć się między drzewami, a dzięki olbrzymiemu hamakowi, czy przeszkleniom na końcu ścieżki dostarcza też sporo adrenaliny.  

Wszystkich, którzy planują odwiedzić starosądeckie zabytki i atrakcje w tym oczywiście “leśne molo” uprzejmie informujemy, że parkingi w Starym Sączu znajdą Państwo w rynku, bądź w jednej z wielu uliczek wokół niego. Dobrą opcją jest też pozostawienie auta na dworcu przesiadkowym (136 miejsc parkingowych) przy ul. Pod Ogrodami, obok Kina Sokół (ul. Batorego 23), bądź na darmowym parkingu za Urzędem Miejskim (wjazd od ul. Batorego).

Dla zmotoryzowanych kody Code Plus do wpisania w Google:

  • Dworzec Parkuj i Jedź HJ8Q+FQ (darmowy)
  • Rynek HJ7P+F6 (darmowy w wekeend)
  • Parking (wjazd od ul. Batorego) HJ8J+JH (darmowy)
Skip to content