CENTRA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU na Miejskiej Górze

TYTUŁ PROJEKTU: Realizacja Projektu Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe

FUNDUSZ: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020

DZIAŁANIE: Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego

PODDZIAŁANIE: Poddziałanie 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne – spr

BENEFICJENT:                                               Fundacja Sądecka; Gmina Stary Sącz – partner

KOSZTY KWALIFIKOWANE:                                2 299 301,55 PLN

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA Z UE:      1 197 936,10 PLN

OKRES REALIZACJI:                                         01.08.2017 – 31.12.2018

DATA PODPISANIA UMOWY O DOFINANSOWANIE:   29.08.2018

Koordynowane przez Fundację Sądecką przedsięwzięcie to niemal 17 kilometrów nowych ścieżek biegowo-rowerowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Efektem współpracy Fundacji Sądeckiej i Starego Sącza będzie prawie 5,5 km ścieżek biegowych i rowerowych na Górze Miejskiej. W projekcie współfinansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 biorą udział również Nowy Sącz, Bobowa, Chełmiec i Łącko.

Koszt całego przedsięwzięcia w Starym Sączu wynosi 2 290 416 zł i obejmuje ponad 5 km tras, ławki, stojaki rowerowe, parking, oznakowanie. Gmina oczywiście takich pieniędzy nie wyda. 60% kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, o które nasz samorząd występował wraz z Fundacją Sądecką.

Na Miejskiej Górze powstaną trzy trasy turystyczne o długości 5,452km.

Trasa biegowo – rowerowa nr I o długości 2139 m

Trasa biegowo – rowerowa nr II na długości 3037m

Trasa biegowo – rowerowa nr III o długości 276m, będzie stanowić dobieg i dojazd do zasadniczych Tras biegowo –  rowerowych nr I i II oraz szczytu Góry Parkowej, gdzie znajduje się plac rekreacyjny, plac postojowy i platforma widokowa. Niektóre odcinki tras I II będą pokrywać się z istniejącymi fragmentami dróg leśnych.

To kolejna cegiełka, żeby gminę uczynić atrakcyjną dla osób ceniących aktywny wypoczynek, zarówno turystów jak mieszkańców. Dodatkowym plusem jest, że trasy stanowią uzupełnienie tras rowerowych budowanych już przez samorząd województwa (Velo Dunajec, Euro Velo 11) i samą gminę.

LIPIEC 2019

Ruszyły zapisy na drugą edycję Biegu o Puchar Miejskiej Góry. Zawody odbędą się we wrześniu.

WRZESIEŃ 2018

Otwarcie ścieżek biegowo-rowerowych na Górze Miejskiej w Starym Sączu.

22 września odbył się I Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry.

MARZEC 2018

Podpisanie umowy z wykonawcą

Burmistrz Jacek Lelek podpisał na początku marca umowę ze zwycięzcą przetargu na budowę tras rekreacyjnych na Miejskiej Górze. Ścieżki wybuduje Komplex-Bud z Łącka. Trasy powinny być gotowe we wrześniu/październiku

LUTY 2018

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Rozstrzygnięto zamówienie publiczne na wykonanie tras biegowo-rowerowych na Górze Parkowej. Najkorzystniejszą ofertę złożył: KOMPLEX-BUD Józef Wójcik.

STYCZEŃ 2018

Ogłoszenie przetargu

Gmina Stary Sącz ogłasza przetarg na wykonanie projektu o tytule: ”Budowa tras biegowo-rowerowych poprzez przebudowę dróg leśnych lasu komunalnego na terenie Góry Parkowej w Starym Sączu w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku”.

Więcej informacji: tutaj