Galeria Sztuki Współczesnej IMO

IMO to galeria sztuki współczesnej, a także wyjątkowa przestrzeń spotkań i dialogu. Nazwa IMO ma różne odniesienia, przede wszystkim jest popularnym akronimem wyrażenia “in my opinion”. Dążymy do pokazania wielogłosowości współczesnego świata poprzez prezentację różnorodnych postaw artystycznych w wielu dziedzinach sztuki. Chcemy, aby IMO było miejscem debaty artystycznej i miejscem budowania wspólnoty.

IMO GALERIA

Stary Sącz jest niezwykłym miastem, którego genius loci przyciąga artystów, a mieszkańcy są życzliwi i otwarci na kulturę. Odbywają się tu liczne festiwale: muzyczne (Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Pannonica Festival, Sącz Jazz Festiwal), teatralne (Jesienny Festiwal Teatralny, Festiwal KAWKA) czy podróżnicze (Bonawentura).

Galeria IMO jest niezależną jednostką działającą w ramach struktur organizacyjnych Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Podtrzymujemy w niej wieloletnią już tradycję letnich Międzynarodowych Plenerów Malarskich, podczas których przyjeżdżają do Starego Sącza artyści z całego świata. Naszą wyjątkową, międzynarodową inicjatywą jest ponadto Biennale Sztuki Via Carpatia, którego pierwsza edycja odbyła się na przełomie 2021/2022. To cykliczne wydarzenie adresowane jest do artystów do 40. roku życia z terenów położonych wzdłuż realnej i metaforycznej drogi Via Carpatia od Kłajpedy nad Bałtykiem po Saloniki nad Morzem Egejskim.

ADRES: ul. Rynek 5 / Kopernika 1 (wejście) 33-340 Stary Sącz

DYREKCJA

Adres e-mail: a.tes@imogaleria.pl
Zadzwoń: tel. +48 18 446 18 58

ZARZĄD

Dyrekcja: Wojciech Knapik
e.mail: w.knapik@ckis.wstarymsaczu.pl
Kierownik artystyczna: dr Agnieszka Tes
e-mail: a.tes@imogaleria.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: ZAMKNIĘTE

Wtorek: ZAMKNIĘTE

Środa: 10:00 – 18:00

Czwartek: 10:00 – 18:00

Piątek: 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Niedziela: 10:00 – 18:00

Skip to content