Nowy samochód dla OSP Gaboń – zwiększenie gotowości ratowniczej

Ochotnicza Straż Pożarna w Gaboniu (gmina Stary Sącz) otrzymała nowoczesny lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, co znacząco poprawi możliwości lokalnych służb w zapewnianiu bezpieczeństwa. Uroczystość przekazania pojazdu zgromadziła licznych gości, w tym przedstawicieli instytucji, które wsparły zakup finansowo.

Nowy samochód marki Renault Master, wyprodukowany w 2024 roku, został zakupiony dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu instytucji. Całkowity koszt pojazdu wyniósł 339 700 złotych, z czego kluczową część sfinansowała Gmina Stary Sącz, przekazując na ten cel 100 000 złotych. Kolejne 30 000 zł pochodziło z dotacji Województwa Małopolskiego, a 139 557,26 zł zapewnił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Resztę, czyli 70 142,74 zł, OSP Gaboń pokryło ze środków własnych.

Podczas ceremonii burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek, złożył gratulacje strażakom, a w szczególności Prezesowi OSP Gaboń, Kazimierzowi Gębaczowi, za determinację w pozyskaniu wsparcia finansowego i sponsorów. Dzięki ich wysiłkom jednostka OSP w Gaboniu może teraz lepiej odpowiadać na potrzeby lokalnej społeczności w zakresie ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.