Turniej Bocci – Wyjątkowa Inicjatywa Stowarzyszenia „Gniazdo”

Spośród wielu działań społecznych organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” na szczególną uwagę zasługuje Turniej Bocci. Ta wspaniała inicjatywa nie tylko rozwija sprawność fizyczną uczestników, ale także uczy wytrwałości i współpracy zespołowej.

Szkoła Podstawowa w Barcicach po raz kolejny gościła niezwykłe zmagania sportowców z niepełnosprawnościami. Wszystkich zawodników przywitali prezes Stowarzyszenia Gniazdo, Zofia Wcisło, wiceburmistrz Starego Sącza, Kazimierz Gizicki oraz dyrektor szkoły, Grzegorz Garwol.

W XVI rozgrywkach bocci, o Puchar Burmistrza Starego Sącza, rywalizowało 14 drużyn z różnych ośrodków i stowarzyszeń. Emocje sięgały zenitu, a duch sportowej rywalizacji unosił się w powietrzu. Trzymaliśmy kciuki za wszystkich uczestników!

W rywalizacji wzięły udział następujące drużyny:

1. Warsztaty Terapii Zajęciowej Mada w Nowym Sączu
  2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu
  3. Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Muszynie
  4. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku przy „Stowarzyszeniu Dolina Dunajca”
  5. Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy Zdroju
  6. Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Zbyszycach
  7. Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu Gniazdo w Starym Sączu
  8. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu
  9. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Siołkowej
  10. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Promyk” w Gostwicy
  11. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Nowym Sączu
  12. Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu „Promyk” w Łukowicy
  13. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Perła” w Szczawnicy
  14. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej

Turniej zakończył się wielkimi emocjami i sukcesami. Zwycięzcami zostali:

1. Środowiskowy Dom Samopomocy Nowy Sącz II
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej MADA Nowy Sącz I
  3. Warsztaty Terapii Zajęciowej Czarny Potok II
  4. Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Muszynie I

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom! Turniej Bocci to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim integracja i wspólna zabawa, która daje radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Gniazdo” za organizację tego wspaniałego wydarzenia i zaangażowanie na rzecz osób niepełnosprawnych.