Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starym Sączu Rozpoczyna Nowy Semestr – Nauka i Aktywność dla Seniorów

W Starym Sączu ruszył nowy semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW), który po raz kolejny otwiera swoje drzwi dla seniorów pragnących rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności oraz pogłębiać wiedzę w przyjaznym środowisku. Inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwala starszym mieszkańcom miasta i okolic na aktywne spędzanie czasu, a także utrzymywanie więzi społecznych z rówieśnikami.

Uniwersytet Trzeciego Wieku to projekt, który promuje aktywność fizyczną, intelektualną i społeczną osób w starszym wieku. Uczestnictwo w zajęciach daje seniorom szansę nie tylko na naukę, ale i na przełamywanie barier związanych z wiekiem. Program UTW w Starym Sączu jest skonstruowany w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – niezależnie od zainteresowań czy poziomu wiedzy.

Zajęcia, które są dostosowane do potrzeb osób starszych, obejmują szeroki zakres tematów – od wykładów z zakresu zdrowia i psychologii, przez zajęcia artystyczne, po warsztaty komputerowe i językowe.

Wśród nich można znaleźć:

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starym Sączu już dziś mieli okazję uczestniczyć w pierwszym wykładzie nowego semestru, zatytułowanym „Fabryka zwana organizmem”. Prelekcję poprowadził prof. dr n. fiz. hab. n. med. Armand Cholewka, który na co dzień wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w Instytucie Inżynierii Biomedycznej. Profesor Cholewka w interesujący sposób przybliżył uczestnikom tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu, porównując go do skomplikowanej, doskonale zorganizowanej fabryki, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród słuchaczy.

Kolejny wykład odbędzie się za miesiąc, jednak poruszona zostanie już inna, równie ciekawa tematyka.

Życzymy wszystkim uczestnikom owocnego semestru, pełnego inspirujących wykładów i nowych przyjaźni!