Piąta edycja Heboj na Przehybę za nami!

24 czerwca 2023 roku, w niezwykle trudnych warunkach pogodowych, niemal setka śmiałków z całej Polski rywalizowała w piątej edycji oryginalnego, szosowego uphillu na szczyt Przehyby: Heboj na Przehybę.

Kolarze mieli do pokonania 12-kilometrową trasę z ponad 800 metrami przewyższenia, wiodącą z Gołkowic Górnych na szczyt Przehyby. I mimo strug ulewnego deszczu, 93 osób dotarło szczęśliwie na szczyt.

Startujący w kategoriach indywidualnych rywalizowali o Puchar Burmistrza Starego Sączą, Jacka Lelka.

Wśród 88 mężczyzn zwyciężył Mateusz Skarżyński z teamu Painformance z czasem 36:58,02. Drugi był Emil Kopek z Zbutateam (37:01,52), na trzecim miejscu zameldował się Łukasz Pękala (Painformance, 37:40,21).

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Węgrzyn z Power of Science Jafi Team z czasem 42:27,84. Za jej plecami finiszowała Katarzyna Solarz z Tych (50:43,20), i Gosia Sowa z Nowego Sącza z teamu Rowerowe Świry (59:03,31).

W klasyfikacji czteroosobowych drużyn najlepiej spisał się team Painformance, z łącznym czasem wszystkich zawodników 2:34:48. Na drugim miejscu podium stanął zespół Zbutateam (2:40:09), a na trzecim zameldowali się reprezentanci klubu Bike-Rs (2:40:18).

Organizacja zawodów byłaby niemożliwa bez pomocy gminy Stary Sącz i burmistrza Jacka Lelka. Dziękujemy też Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe – Nadleśnictwu Stary Sącz i Krościenko za umożliwienie korzystania z trasy.

Zawody wsparły wyjątkowe sklepy rowerowe Tomar oraz sieć aptek Zdrowe Ceny.

Dziękujemy Overlia Studio za serwis fotograficzny.

A przede wszystkim dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy mimo wyjątkowo trudnych warunków pogodowych zdecydowali się wystartować. Dziękujemy też za zachowanie ostrożności podczas zjazdu ze szczytu.

I już dziś zapraszamy wszystkich za rok na kolejną, szóstą edycję oryginalnego, szosowego uphillu Heboj na Przehybę!