Sącz Jazz Festival

Festiwal zaczyna swój piąty rok istnienia na jazzowej mapie Polski. Dotychczas w Starym Sączu grali wyłącznie polscy muzycy – znani i cenieni w środowisku jazzowym, ale w tym roku,
w związku z 5. edycją festiwalu, otwieramy szerzej drzwi i zapraszamy także jazzmanów z zagranicy.

W tej edycji festiwalu zaplanowano sześć koncertów.

PROGRAM FESTIWALU
BILETY

Naszą misją od początku istnienia festiwalu było stworzenie pierwszej na Sądecczyźnie cyklicznej imprezy jazzowej na najwyższym poziomie. Wciąż jeszcze poszukujemy idealnej formuły, próbując dotrzeć do wszystkich fanów jazzu w naszym regionie oraz promując różne rodzaje i oblicza tego gatunku muzycznego. Inaugurując piątą edycję Sącz Jazz Festiwal możemy z dumą stwierdzić, że się nam udało, a pionierska misja chyba się powiodła, bo obok sukcesywnego rozwoju własnej idei, inspirujemy innych do podobnych, jazzowych działań. W pobliskiej Limanowej organizowany jest od niedawna wrześniowy Beskid Jazz & Folk Festival, a legendarny animator wydarzeń muzycznych Wojtek Kulasa właśnie otwiera w Starym Sączu Jazzową Gospodę (w miejsce Restauracji Staromiejska) – swój najnowszy projekt gastronomiczno-muzyczny.

Powtarzając za wybitnym muzykiem jazzowym Zbigniewem Namysłowskim – jazz to niebywała możliwość twórczego rozwoju, swobody, wyboru stylu, szansa wyżycia się, radość i satysfakcja. A jesień i niezaprzeczalny urok Starego Sącza pozwalają nam budować niezapomniany klimat.

Warto dodać, że autorem oficjalnego plakatu 5. edycji Sącz Jazz Festivalu jest znakomity artysta grafik Andrzej Pągowski. Artysta gościł w Starym Sączu w sierpniu 2023 r przy okazji wernisażu swojej wystawy plakatów “Wajda na nowo” w IMO GALERII.

Skip to content