XXXII edycja Międzyszkolnego Komputerowego Konkursu Ortograficznego

27 maja 2024 roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach konkurs ortografii. Patronat nad konkursem sprawuje Pan Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza.

Tego dnia odbyła się XXXII edycja Międzyszkolnego  Komputerowego Konkursu Ortograficznego dla szkół podstawowych. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród szkół nie tylko z terenu gminy Stary Sącz. O tym, że polska ortografia do najprostszych nie należy, nie trzeba przekonywać nikogo. Osoby, którym zawiłości pisowni nie są straszne, zdecydowały się na udział w konkursie ortograficznym. W tegorocznej edycji wzięło udział  9 szkół podstawowych:

• Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Popowicach
  • Szkoła Podstawowa I PSP AK w Gaboniu
  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Pawlika w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Skrudzinie
  • Szkoła Podstawowa im. Franciszka Świebockiego w Barcicach
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach

Celem imprezy jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zasad poprawnej pisowni ortograficznej, wykazanie się znajomością ortografii w zakresie różnych przedmiotów, oraz doskonalenie logicznego myślenia. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, wykonując trudne zadania ortograficzne. Organizatorzy przygotowali dla reprezentantów szkół krzyżówki ortograficzne, dyktanda, ćwiczenia słownikowe oraz test komputerowy. Podczas zmagań ortograficznych wyłoniono zwycięzców indywidualnych i zespołowych, a wyróżnione osoby otrzymały atrakcyjne nagrody.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Grupa  młodsza ( IV – VI )

Wyniki drużynowe:

I miejsce –   Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

II miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stefana Pawlika w Rytrze

Wyniki indywidualne:

I miejsce  – Maja Golonka,  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

II miejsceDominika Bołoz, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

III miejsce –  Kamila Florek, Szkoła Podstawowa I PSP AK w Gaboniu

Grupa starsza ( VII – VIII )

Wyniki drużynowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach

III miejsce  Szkoła Podstawowa im. Franciszka Świebockiego w Barcicach

Wyniki indywidualne:

I miejsce –  Dominika Obrzud, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach

II miejsce  – Amelia Padula, Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy

III miejsceOliwia Stachoń, Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Popowicach

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.