Wręczenie certyfikatów za ukończenie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W ramach projektu pt. ,, Małopolskie OSP”, którego przedmiotem była pomoc finansowa z budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 10 000,00 zł gmina Stary Sącz zorganizowała przeprowadzenie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla 21 osób – strażaków ratowników z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Stary Sącz ( tj. po 3 strażaków ratowników z jednostek OSP: Stary Sącz, Barcice, Gołkowice Górne, Przysietnica, Moszczenica Wyżna, Moszczenica Niżna, Gaboń).

Kurs KPP zrealizowano zgodnie z wymaganiami wynikającymi z przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r.
w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. 2021, nr 60, poz. 411) i zakończony został stosownym egzaminem. Wszystkie osoby osoby ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i otrzymały stosowne zaświadczenia zgodne z Rozporządzeniem.

Koszt kwalifikowany: 25 200,00 zł

Koszt dotacji z Województwa Małopolskiego: 10 000,00 zł

Koszt własny Gminy : 15 200,00 zł

,,Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego”