Nowy wóz strażacki dla OSP Gaboń

Podpisanie umowy na wsparcie finansowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaboniu.

Dzięki tej umowie już wkrótce jednostka wzbogaci się o nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Master. To istotny krok naprzód, który znacząco wpłynie na poziom bezpieczeństwa w naszej gminie.

Podpisanie umowy na zakup nowego wozu było możliwe dzięki współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami. Z budżetu Gminy Stary Sącz na ten cel przeznaczono 100 000 zł, natomiast dodatkowe 30 000 zł pochodzi z budżetu Województwa Małopolskiego. Środki te umożliwią sfinansowanie pojazdu, który już niedługo będzie służył mieszkańcom Gaboń i okolicznych miejscowości.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy to nie tylko sprzęt, ale także symbol zaangażowania władz i społeczności w poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy. Inwestycja ta odzwierciedla troskę o zdrowie i życie mieszkańców, zapewniając OSP Gaboń narzędzie, które pozwoli strażakom jeszcze skuteczniej pełnić swoją służbę.