Lokomotiv Kijów zwycięzcą Turnieju Sokolika

Na stadionie Sokoła Stary Sącz grały 32 drużyny z czterech państw. Mistrzem została drużyna Lokomotivu Kijów, która w wielkim finale pokonała Górnika Zabrze 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze ze szkółki Rakowa Częstochowa, którzy pokonali w karnych drużynę Delty Warszawa.

A jak zaprezentowały się drużyny z Sądecczyzny? Gospodarze turnieju Sokoliki Stary Sącz zajęły 30 lokatę. Nasi sąsiedzi, Dunajec Nowy Sącz zakończyli rozgrywki na miejscu 31. Najwyżej uplasowała się Sandecja Nowy Sącz – miejsce 18 w tabeli. Organizatorzy turnieju czyli Fundacja ” Ja też mam marzenia” Tomasza Popieli, klub MKS Sokół z prezesem Szymonem Stolarskim na czele i Urząd Miejski w Starym Sączu stanęły na wysokości zadania. Stadion pękał w szwach i nie trzeba było nikogo zagrzewać do kibicowania. Turniej poprowadzili niezawodni konferansjerzy i prezesi klubu UKS Sokoliki: Robert Mysior i Krzysztof Szewczyk. W organizację zaangażowani byli także wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. W tym roku po raz pierwszy w historii udało się spełnić marzenia dzieci polonijnej. Niesamowity turniej połączył dzieci polskich imigrantów, którzy na co dzień grają w zagranicznych klubach a w ten weekend utworzyli drużynę „Polonia The Best Player”.

TABELA KOŃCOWA X MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU SOKOLIKA W STARYM SĄCZU:

 1. Lokomotiv Kijów
 2. Górnik Zabrze
 3. Raków Częstochowa
 4. Delta Warszawa
 5. Lech Poznań
 6. Zagłębie Lubin
 7. Akademia ŁKS Łódź
 8. Wisła Kraków
 9. Korona Kielce
 10. Barca Academy
 11. Stal Rzeszów
 12. AP Progress Andrychów
 13. Girona FC
 14. Śląsk Wrocław
 15. Klub Leva Lwów
 16. Pogoń Kraków
 17. Cracovia Kraków
 18. Sandecja Nowy Sącz
 19. Polonia Środa Wielkopolska
 20. APN Sportowiec Modlniczka
 21. AP Limanovia Limanowa
 22. Szkółka Techniki Fundamentalnej
 23. Zbrojovka Brno
 24. Beniaminek Profbud Krosno
 25. Pogoń Szczecin
 26. Górnik Łęczna
 27. Polonia BIALI
 28. Talent Warszawa
 29. Polonia CZERWONI
 30. UKS Sokoliki Stary Sącz
 31. Dunajec Nowy Sącz
 32. Wierchy Rabka Zdrój

Ambasadorem Turnieju Sokolika jest były reprezentant Polski w piłce nożnej Mirosław Szymkowiak, który wraz z najlepszym piłkarzem kadry młodzieżowej Jakubem Kamińskim wybrali MVP turnieju. Nagrody dla młodych piłkarzy wręczał także polski skoczek narciarski i reprezentant Polski Maciej Kot, który podziwiał zmagania młodych zawodników na turnieju Sokolika. OD pierwszej edycji tueniju Gmina Stary Sącz wspiera turniej finansowo i organizacyjnie.

Skip to content