Nowy komendant w Starym Sączu

16 lutego br. po 27 latach z policyjnym mundurem pożegnał się podinsp. Krzysztof Pawlak, Komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu. Na to stanowisko został powołany nadkom. Arkadiusz Krok, który do tej pory kierował muszyńską jednostką Policji.

W spotkaniu zorganizowanym w reżimie sanitarnym w starosądeckim komisariacie wziął udział mł. insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza, Jan Dziedzina – Wójt Gminy Łącko i Stanisław Banach – Wójt Gminy Podegrodzie. Wręczając pamiątkowy list szef sądeckich policjantów w imieniu kadry kierowniczej komendy serdecznie podziękował podinsp. Krzysztofowi Pawlakowi za trud 27-letniej służby w Policji zaangażowanie, profesjonalizm i dobrą współpracę. Burmistrz Jacek Lelek również podziękował emerytowanemu funkcjonariuszowi oraz życzył mu dobrego zdrowia i realizacji wszystkich planów.

Nasz samorząd zawsze starał się wspierać starosądecką Policję – powiedział burmistrz. – Z drugiej strony zawsze mogliśmy liczyć na profesjonalizm, zaangażowanie i pomoc ze strony komendanta Krzysztofa Pawlaka. Dziękuję za wszelkie wsparcie, na którym mogliśmy polegać podczas wielu różnorodnych wydarzeń organizowanych w Starym Sączu i całej gminie. Przez te wszystkie lata współpracy pan komendant znalazł się w gronie naszych wypróbowanych przyjaciół. Mam nadzieję, że w nas również dostrzegał rzetelnego partnera.

Burmistrz gratulował również nowemu komendantowi Arkadiuszowi Krokowi życząc mu powodzenia na nowym stanowisku.

Podinspektor Krzysztof Pawlak rozpoczął służbę 15 lutego 1995 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Był m.in. Komendantem Komisariatu Policji w Chełmcu, ekspertem Wydziału Kryminalnego i Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a od 2011 roku zajmował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Starym Sączu. 16 lutego 2022 roku zakończył służbę w Policji.

Nadkomisarz Arkadiusz Krok rozpoczął służbę 20 maja 1998 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Był m.in. Kierownikiem Posterunku Policji w Korzennej, a od 2011 roku Komendantem Komisariatu Policji w Muszynie. Z dniem 17 lutego br. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Starym Sączu.

Fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Skip to content