BEZPIECZNE WAKACJE 2022

Burmistrz Jacek Lelek przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Sączu oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował spotkanie profilaktyczne z uczniami VII  klas szkół podstawowych z Gminy Stary Sącz pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2022”.

Spotkanie odbyło się  21 czerwca 2022 r. w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sarii w Starym Sączu przy ul. Batorego 23. Ze względu na dużą liczbę uczestników spotkanie odbyło się                   w dwóch odsłonach o godz. 9.00 oraz 11.00.

Podczas spotkania funkcjonariusze Policji oraz pracownik OPS Stary Sącz rozmawiali  z młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypominali, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Prowadzący uczulali na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki i środki psychoaktywne.

  Ważnym elementem spotkania było również przypominanie zasad przemieszczania się po drogach na rowerach, hulajnogach oraz zasad poruszania się po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób stróże prawa oraz pracownik OPS Stary Sącz starali się uświadomić młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowań zdrowego rozsądku w trakcie wakacji nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Na zakończenie każdego ze spotkań młodzież mogła się wykazać zdobytą wiedzą odpowiadając na zadane przez prowadzącą pytania. Nagrodą za udzielenie poprawnych odpowiedzi były vouchery na przejazdy gokartem ufundowane przez firmę Nitro Karting   w Nowym Sączu.   Ponadto każdy z uczestników spotkania otrzymał gadżety ufundowane przez Urząd Miejski w Starym Sączu, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Nadleśnictwo Stary Sącz oraz Nitro Karting w Nowym Sączu.

Skip to content