Nabór wniosków o użyczenie kompostowników mieszkańcom Gminy Stary Sącz.

W związku z uchwałą Nr LXXX/1157/24 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26 lutego 2024 r. w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki i pozyskaniem przez Gminę Stary Sącz środków finansowych na zakup kompostowników przydomowych, Urząd Miejski w Starym Sączu informuje:

od 1 sierpnia 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. trwać będzie nabór wniosków o użyczenie przydomowych kompostowników dla mieszkańców.

(wnioski złożone przed 1 sierpnia i po 30 sierpnia nie będą rozpatrywane)

Uprawnionym do otrzymania kompostownika jest Wnioskodawca, który:

1. jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym znajdującej się na terenie gminy Stary Sącz nieruchomości zamieszkałej, zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, wolnostojącym lub w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej,
  2. deklaruje, że lokalizacja nieruchomości pozwala na ustawienie kompostownika w sposób niestwarzający uciążliwości dla mieszkańców przedmiotowej posesji oraz posesji sąsiednich,
  3. ma możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu,
  4. nie posiada względem Gminy Stary Sącz zaległości z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kompostowniki zostaną rozdysponowane wśród zainteresowanych mieszkańców, na warunkach określonych w umowie, zgodnie z kolejnością złożenia wniosku i do wyczerpania puli zakupionych kompostowników.

W przypadku złożenia większej ilości wniosków niż ilość dostępnych kompostowników,  zostanie utworzona Lista Rezerwowa. Wnioski będą dopisywane na Listę Rezerwową według kolejności składania.

Zainteresowani mieszkańcy proszeni są o złożenie wniosku bezpośrednio w Urzędzie Miejskim  na Dzienniku Podawczym bądź za pośrednictwem poczty (Urząd Miejski w Starym Sączu, ul. Stefana Batorego 25, 33-340 Stary Sącz).

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem programu udostępniania kompostowników mieszkańcom Gminy Stary Sącz.

Informacje na w/w temat można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu, pok. nr 45 (2 piętro) oraz pod numerem telefonu tel. +48 18 449 77 46.

Kwota przyznanej dotacji z budżetu województwa Małopolskiego: 33 000 zł

Do pobrania:

1. Regulamin programu udostępniania kompostowników mieszkańcom Gminy Stary Sącz.
  2. Wniosek o użyczenie kompostownika – załącznik nr 1 do Regulaminu.

Fot. EKOBAT