Nowy program, nowe plany, szansa na pieniądze

Przed naszym samorządem kolejne wyzwania i projekty. Delegacja naszego partnerskiego miasta Lewoczy na czele z primatorem Miroslavem Vilkovskim rozmawiała w Starym Sączu o kolejnych naborach projektów, które mogą być dofinansowane z Programu Interreg Polska – Słowacja na lata 2021-2027.

Po “naszej” stronie nie zabrakło Jacka Lelka Burmistrza Starego Sącza i zastępcy burmistrza Kazimierza Gizickiego. Pierwszy raz w Starym Sączu był nowy zastępca primatora Lewoczy Pavol Papcun.

Musimy się przygotować do kolejnego rozdania finansowego z programu transgranicznego – mówi burmistrz – Znamy ten program, mamy solidnego sprawdzonego partnera, więc jestem dobrej myśli. To była burza mózgów i inspirujace spotkanie. Pewne pomysły powoli się krystalizują, ale za wcześnie mówićo konkretach. Celujemy w atrakcje dla turystów i mieszkańców, ale nie tylko. Gra jest warta świeczki, ponieważ dofiansowanie z polsko-słowackiego programu to aż 80 % kosztów inwestycji.

Była też okazja na zaprezentowanie gościom z Lewoczy niektórych projektów Gminy Stary Sącz współfinansowanych ze środków zewnętrznych m.ion Biobrowiska, nowej siedziby centrum kultry i IMO Galerii.

Skip to content