Ze Starego Sącza do Karpacza. Wystawa malarstwa współczesnego “ZNOWU/AGAIN Retrospekcja 1.0”

Prace artystów, które powstały podczas Międzynarodowych Plenerów Malarskich w Starym Sączu w latach 2005-2021 pojechały do Karpacza. Wcześniej wystawę w Galerii IMO mogli oglądać mieszkańcy Sądecczyzny.

Wystawa w Miejskim Muzeum Zabawek współorganizowana jest przez Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Potrwa do 5 marca 2023 r. W Karpaczu prezentowane są prace 32 artystów, razem 40 obrazów z kolekcji sztuki nowoczesnej CKiS w Starym Sączu. To nie pierwsza prezentacja sztuki powstałej w Starym Sączu w Karpaczu. Obrazy plenerowe można było oglądać w Karpaczu już w 2016 r.

Jednym z dobrych duchów przedsięwzięcia jest Janusz Motylski, mieszkający w Karpaczu artysta plastyk: malarz, grafik, rysownik i ilustrator uczestnik Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Starym Sączu. Artysta z serca Sudetów miał również u nas wystawy indywidualne (NIECH GÓRY RAZEM WOŁAJĄ RADOŚNIE – BESKID SĄDECKI I KARKONOSZE” wystawa akwarel prezentowana w bibliotece w Gołkowicach Górnych we wnętrzach urokliwej Galerii z Widokiem w 2021 r. )

W otwarciu wystawy w Karpaczu wzięli udział burmistrz Jacek Lelek, a starosądecki CKiS reprezentowali dyrektor placówki Wojciech Knapik i Katarzyna Luksa.

Lista artystów Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Starym Sączu, których obrazy prezentowane są w Karpaczu: Avetisyan (Armenia), Baldino (Włochy), Basset (Francja), Bing (Chiny), Bojarczuk (Polska), Chiba (Japonia), Gawron (Polska), Genadzu (Białoruś), Hong (Chiny), Knorowski (Polska), Lopez (Francja), Łuczaj (Polska), Matsuyama (Japonia), Matyjaszkowicz (Polska), Motylski (Polska), Novoslavskiy (Białoruś), Nowiński M. (Polska), Nowiński P. (Polska), Oyama (Japonia), Roche (Francja), Rodek (Czechy), Santana (Hiszpania), Sciaccaluga (Włochy), Sieciński (Polska), Suenaga (Japonia), Sumarava (Białoruś), Tae (Japonia), Tereszkiewicz (Polska), Uchman (Polska) ,Wei (Chiny), Yaijma (Japonia), Zhiwen (Chiny).

Skip to content