Umowa podpisana. Środowiskowy Dom Samopomocy do rozbudowy.

Środowiskowy Dom Samopomocy już wkrótce zmieni się nie do poznania. Dzisiaj Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza podpisał umowę na rozbudowę i przebudowę obiektu, z którego korzystają osoby niepełnosprawne. Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzi stowarzyszenie Gniazdo.

Prace wykona wykona firma INSTALACJE BUDOWNICTWO Marcin Pietruszka. Przedsiębiorstwo z Podegrodzia za prace zaoferowało po negocjacjach cenę 6 095 158 83 zł. Budowa ruszy w tym roku i potrwa około 2 lat.

To jest dla nas bardzo ważna inwestycja w obszarze polityki społecznej i cieszę się, że uda się nie tylko poprawić warunki podopiecznym Gniazda, ale nawet rozszerzyć działalność o terapię i rehabilitację – mówi burmistrz Jacek Lelek. -Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy, gdyż prace będą prowadzone na „żywym organizmie”. Najpierw rozpocznie się dobudowa nowej części, jej odbiór i potem przeprowadzka podopiecznych i kadry. Następnie wykonawca wejdzie na starą część i dokona gruntownej przebudowy.

Gmina pozyskała na ten cel pieniądze z rządowego programu Polski Ład. 15%, czyli około 1 mln zł to wkład własny gminy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w jesieni tego roku nowa część budynku będzie w stanie surowym otwartym.

Autorem projektu jest Mirosław Ogórek.

Skip to content