Nocny Bieg Św. Kingi odsłona nr 5

Przy wystrzale z rycerskiej rusznicy i w muzycznej oprawie uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia ruszył V Nocny Bieg św. Kingi w Starym Sączu. Na starcie rekordowe 230 osób. Organizatorami biegu było Stowarzyszenie Aktywny Stary Sącz radnych Sławomira Szczepaniaka i Julii Dziedzic.

6 maja punktualnie o godzinie 21:00 z dziedzińca klasztoru sióstr klarysek w Starym Sączu ruszył Bieg św. Kingi. I tak jak w poprzednich latach sygnał do startu wystrzałem z rusznicy dał rycerz z Sądeckiego Bractwa Zakonu św. Kingi. To jedyny nocny bieg w naszym powiecie, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez biegowych. Jego niezwykła atmosfera z roku na rok przyciąga na starosądecką starówkę coraz więcej biegaczy. W tym roku ponad 230 osób.

Biegacze rywalizowali na trzech dystansach, trzech, sześciu i dziesięciu kilometrów. I podobnie jak w ostatniej edycji w trakcie zawodów sami zdecydowali, jaki dystans chcą przebiec. Oczywiście na zwycięzców poszczególnych biegów w różnych kategoriach biegowych czekał splendor płynący ze stania na podium oraz atrakcyjne nagrody.

Nocny Bieg św. Kingi to impreza dla wszystkich biegaczy, niezależnie od doświadczenia i wieku. Mogą w niej wziąć udział wytrawni zawodnicy, regularnie startujący w wielu zawodach w ciągu roku, jak i osoby, które przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Tak więc oprócz emocji czysto sportowych liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i atmosfera święta biegowego. Na starcie zobaczyliśmy także burmistrza Jacka Lelka, który życzył wszystkim wspaniałej atmosfery i….podziwiania uroków Starego Sącza.

Na starcie pojawił się także, po raz pierwszy, znany sądecki artysta graficiarz Mgr Mors, który namalował świetny mural na Węgierskiej.

W tym roku biegaczy dopingowali muzycznie uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia. Nie zabrakło też strefy relaksu przygotowanej przez firmę Pufy.pl pani Agnieszki Wójcik. Na wszystkich uczestników biegu czekała strefa gastro przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich. Każdy także otrzymał pamiątkowy medal. Nad wszystkim czuwali także wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Współorganizatorem biegu jest Gmina Stary Sącz. Wyniki wkrótce.

Patronat nad wydarzeniem objął portal Starosądeckie.info

Fot. Wiktor Bubniak

FOTORELACJA

Skip to content