Budowa mostu przed szkołą w Przysietnicy

“Krok w Kierunku Bezpiecznej i Sprawnej Komunikacji”.

Nowy most, który powstaje nad potokiem Przysietnickim, będzie nie tylko ułatwiał przemieszczanie się pieszych i pojazdów, ale także znacząco poprawi bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły. Dzięki tej inwestycji, uczniowie oraz ich rodzice mogą spodziewać się bezpieczniejszych i wygodniejszych dojazdów do placówki edukacyjnej.

Poprzedni most był w fatalnym stanie, z podmytymi przyczółkami, stanowił poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów oraz mieszkańców.

Fot. Maria Olszowska

Cała inwestycja obejmuje rozbudowę i modernizację drogi powiatowej nr 1533 K Stary Sącz – Przysietnica – Barcice na odcinku 618 metrów.

Wartość tego zadania wynosi 6 745 987 zł.

Z tej kwoty 5 237 190 zł pochodzi z programu RF Polski Ład, 100 000 zł to pomoc finansowa udzielona przez Gminę Stary Sącz, a pozostała kwota zostanie pokryta przez Powiatowy Zarząd Dróg.

Fot. Rafał Kamieński

Obecnie na przebudowywanym odcinku odbywa się ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną po wybudowanym moście tymczasowym.