Małopolski Wyścig Górski znów z finiszem na Przehybie

Małopolski Wyścig Górski zawita do nas już w niedzielę 6 czerwca. Zachęcamy, by szczególnie mocno dopingować polskich kolarzy zmagających się z wymagającą trasą
i walczących o najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na liście startowej mamy aż 40 kolarzy polskich, z czego 36 jadących w 6 polskich zespołach oraz 4 kolarzy ścigających się w grupach zawodowych z Czech, Niemiec i Nowej Zelandii. Łącznie, w peletonie 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego pojedzie 180 kolarzy z 30 grup kolarskich. Reprezentują oni 5 kontynentów i 21 krajów.

W sezonie wielkich tourów warto poświęcić te kilka czerwcowych dni na śledzenie Małopolskiego Wyścigu Górskiego – zachęca Marek Kosicki, dyrektor sportowy wyścigu. –  Szosowi pasjonaci znajdą tu wszystko, czego trzeba do sportowych emocji. I mocnych zawodników, i zróżnicowane trasy, i przepiękne małopolskie krajobrazy.

Wszystkie aktualności i codzienne relacje z trasy wraz ze zdjęciami będą udostępniane na fan page’u Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz na stronie internetowej wyścigu.Przypomnimy tylko, że w roku ubiegłym zwyciężył młodzieżowy mistrz Czech Vojtech Repa (Topforex Lapierre), a najlepszy na ostatnim etapie wyścigu, z metą na Przehybie, był Norweg Torstein Traeen (Uno-X Pro Cycling).

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie. Współorganizatorem finałowego etapu jest Gmina Stary Sącz.

Skip to content