43. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej przeszedł do historii

Finałowy koncert poświęcony był fascynującemu światowi francuskich pieśni trubadurów epoki renesansu. Szwajcarski zespół wokalny Thélème z towarzyszeniem dwóch lutni i consortu viol da gamba zaprezentował muzykę bitewną i miłosną dwóch najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku, Clémenta Janequina i Claude’a Le Jeune’a.

Andrzej Wodziński relacjonujący koncert 43. SFMD na branżowym portalu muzycznykrakow.eu napisał tak: Na większość koncertów, pewna grupa słuchaczy trafia z mniejszego lub większego przypadku. Na Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej jest inaczej. Tu 100% publiczności, to ludzie dla których udział w tym wydarzeniu jest świadomym wyborem. I jest to bardzo istotne! Pomiędzy artystami i odbiorcami ich sztuki, w trakcie spektaklu, powstaje pewien rodzaj więźi, duchowego (tak, tak…) porozumienia (…) co sprawia, że Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej jest wyjątkowy.

Koncerty są jeszcze dostępne on-line na https://www.facebook.com/FestiwalMuzykiDawnej/ Zapraszamy do wysłuchania i oglądania.

Skip to content