Zmierzą się z Przehybą

Tomasz Marczyński i Gmina Stary Sącz zapraszają na wyścig. Podjazd pod Przehybę to jeden z najbardziej legendarnych i najtrudniejszych polskich podjazdów. Ta góra to wyzwanie dla każdego – amatorów, którzy marzą po prostu o pokonaniu podjazdu i wszystkich “wycinaków”, którzy chcą ustanowić tu jak najlepszy czas. Dodajcie do tego urokliwy rynek w Starym Sączu i piękną przyrodę, a otrzymacie receptę na świetny dzień (albo i cały weekend) w sercu Beskidu Sądeckiego! Wyścig już 7 sierpnia.

Organizacja Wyścigu w Starym Sączu była dla nas nie lada wyzwaniem – zaznaczaja organizatorzy. – Chcieliśmy tu połączyć atmosferę wyścigowej fiesty rodem z Wyścigu w Niepołomicach i trasę, która pozwoli Wam poczuć prawdziwe górski challenge. Dlatego postawiliśmy na konwencję gran fondo, która gwarantuje Wam dzień pełen emocji i dobrej zabawy z legendarnym podjazdem pod Przehybę w tle! Zasady są proste – sami decydujecie, kiedy w określonym przez nas czasie chcecie spróbować ataku na Przehybę. Możecie przekroczyć linię startu solo, możecie pojechać w grupie kumpli, albo przyłączyć się do osób poznanych przy Wyścigowej kawce. 9,8 kilometra podjazdu i 740 metrów przewyższenia – będzie gdzie się spocić. Jedno jest pewne – przed Wami piękny dzień w górach, okazja do poznania świetnych ludzi, wypicia dobrej kawy, zapisania na liście swoich wyczynów jednego z najtrudniejszych polskich podjazdów, a także walki o tradycyjnie atrakcyjne nagrody.

Trasa Wyścigu w Starym Sączu obejmuje fragment podjazdu pod Przehybę o długości 9,8 kilometra i ponad 740 metrów przewyższenia, rozpoczynający się pod budynkiem szkoły w Skrudzinie. Podjazd pod Przehybę to jeden z najtrudniejszych i najbardziej legendarnych szosowych podjazdów w Polsce. Prowadzi krętą, asfaltową drogą wijącą się wzdłuż górskiego strumienia. Na szczycie na strudzonych kolarzy i turystów czeka schronisko PTTK i przepiękna panorama Beskidu Sądeckiego. Trasa Wyścigu w Starym Sączu to wyzwanie dla każdego – emocji nie zabraknie niezależnie od tego, czy chcesz walczyć o jak najlepszy czas, czy pokonać swoje słabości i po prostu zaliczyć jeden z legendarnych polskich podjazdów w towarzystwie miłośników dwóch kółek z całej Polski.

Przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka szykują się w ramach imprezy zawody dla dzieci (12:00 – 14:00)

Do startu zostało coraz mniej czasu – pamiętajcie, żeby nie zostawiać zapisów na ostatnią chwilę ze względu na mały (250 osób!) limit miejsc na starcie!

Wyścig już 7 sierpnia SZCZEGÓŁY I ZAPISY

Skip to content