Przyroda i człowiek – warsztaty przyrodnicze

Jak rozwijać produkt turystyczny w warunkach potrzeby ochrony cennych zasobów przyrodniczych? O tym na polsko-słowackich warsztatach w Starym Sączu będą rozmawiali przyrodnicy, ekolodzy, przedstawiciele samorządów i wszyscy, dla których ważna jest ochrona przyrody pogranicza.

Czy dziedzictwo przyrodnicze i rozwój społeczno-ekonomiczny idą w parze? Co dziś najbardziej zagraża przyrodzie? Jakie są relacje na linii człowiek – przyroda? Czy powinno się chronić przyrodę przed człowiekiem? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy warsztatów.

Rozwój turystyki na polsko-słowackim pograniczu jest tyleż nieunikniony, co wszystkim nam bardzo potrzebny. Jednocześnie powinniśmy zrobić wszystko, żeby cenne dziedzictwo przyrodnicze przetrwało w nienaruszonym stanie dla naszych dzieci i wnuków. Zatem – jakie aspekty musimy wziąć pod uwagę chcąc rozwijać turystycznie nasz region, gdzie są nieprzekraczalne bariery, poza którymi bezpowrotnie możemy utracić to co jest ważne, jak chroniąc przyrodę wykorzystywać potencjał przyrodniczo-krajobrazowy Dolin Popradu i Dunajca.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką, jeżeli uważasz, że możesz coś cennego wnieść do tej rozmowy, jeżeli chcesz się podzielić z uczestnikami swoimi przemyśleniami – ten warsztat jest także dla Ciebie – zapisz się i porozmawiaj z nami o ważnych rzeczach.

Warsztaty odbędą się w 13 września 2021 roku (poniedziałek), o godz. 9.00 w filii starosądeckiej biblioteki publicznej w Przysietnicy.

Link do formularza rejestracji (liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona – decydować będzie kolejność zgłoszeń).

ZAPRASZAMY

Skip to content