Artyści z Hiszpanii, Włoch, Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski w Starym Sączu

XV Międzynarodowy Plener Malarski przeszedł do historii. Artyści z Hiszpanii, Włoch, Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski przez ostatnie dwa tygodnie tworzyli w Starym Sączu dzieła inspirowane krajobrazem i kulturą Małopolski i Starego Sącza.

Piękna kontynuacja dzieło i pomysłu Mariana Nowińskiego i Teresy Platy-Nowińskiej. Dyrektorem artystycznym pleneru jest Piotr Nowiński, syn nieżyących już artystów. W tym roku dzięki uprzejmości dyrektor SP nr 1 w Starym Sączu Elżbiety Bodziony (nie po raz pierwszy zresztą) sale lekcyjne zamieniły się w pracownie malarskie. Artystów spotkać można było też w Muzeum Regionalnym i oczywiście w plenerze. Nie zabrakło Sympozjum Kultur Lokalnych, na którym poznaliśmy artystów i ich twórczość. Wernisaż i zakończenie pleneru odbyło się w gościnnych progach Powiatowej i Miejsko Gminnej Bibliotece w Starym Sączu.