Spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi osiedli

Burmistrz Jacek Lelek omówił na spotkaniu główne przedsięwzięcia i programy realizowane w Gminie Stary Sącz, między innymi założenia Strategii Rozwoju Gminy Stary Sącz na lata 2021-2030, przedstawił również założenia budżetu na przyszły rok.

Dorota Janczek-Bajerska, inspektor w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starym Sączu przedstawiła natomiast zasady finansowania inwestycji w programie Czyste Powietrze, omówiła obowiązki właścicieli i zarządców budynków wynikający z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz obowiązki wynikające z przepisów tzw. “uchwały antysmogowej” przyjętej przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

UCHWAŁA ANTYSMOGOWA

W czasie dyskusji padło wiele propozycji i wniosków od sołtysów i przewodniczących osiedli w sprawie remontów, inwestycji i innych zadań w sołectwach.

O CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOSCI BUDYNKÓW piszemy TUTAJ https://starysacz.um.gov.pl/6747/uwaga-mamy-wazny-obowiazek-a-wypelnilo-go-zaledwie-10-wlascicieli-i-zarzadcow-nieruchomosci-w-gminie/