Maestro! Dziękujemy!

George Weiss, szef i dyrygent Miejskiej Orkiestry Stary Sącz kończy przygodę ze starosądecką orkiestrą. Dopisał kolejną ważną kartę do 103-letniej już historii orkiestry w Starym Sączu. Kierował zespołem osiem lat.

Dyrygentowi dziękował burmistrz Jacek Lelek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczepaniak z radną Julia Dziedzic, prof. Andrzej Szarek, dyrektor CKiS im. Ady Sari Wojciech Knapik, przyjaciele Georga Weissa i muzycy orkiestry.

Dla mnie to nie jest koncert pożegnalny, to koncert wdzięczności – mówił burmistrz wręczając na pamiątkę Georgowi Weissowi obraz ze starosądeckim motywem. – Nie mam wątpliwości, że to był bardzo ważny okres w działalności orkiestry, naznaczony sukcesami. Wspomnienie tego czasu będzie trwało we mnie zawsze. Jestem za to wdzięczny. Życzę jak najwięcej zdrowia. Dziękuję za wszystko. Możliwość współpracy i poznania Ciebie była dumą, radością i zaszczytem.

Pod kierownictwem Georga Weissa, który prowadził orkiestrę od 2014 roku Orkiestra Miejska Stary Sącz zdobyła po raz pierwszy w historii Złote Pasmo „Summa cum laude” (najwyższe wyróżnienie) oraz Grand Prix Festiwalu i Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czyli wszystkie najważniejsze nagrody, jakie były do zdobycia na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rybniku w 2017 r. Orkiestra nieustannie poszerza repertuar, zaskakując muzycznymi niespodziankami. W pamięci pozostają oryginalne koncerty dla starosądeczan między innymi: „Star Wars”, koncert poświęcony Adzie Sari, czy „W 80 dni dookoła świata”, a koncerty wiosenne, jesienne i noworoczne na stałe weszły do kalendarza wydarzeń starosądeckich i nie tylko melomanów.

Fot. Andrzej Rams

Skip to content