Specjalnie na Święto Konstytucji 3 Maja

Specjalnie dla Państwa z okazji Święta Konstytucji 3 Maja – światowa premiera z polską muzyką romantyczną. Kacper Dąbrowski i Aleksandra Świgut w brawurowym wykonaniu Introdukcji i wariacji na temat Mazurka 3 Maja, op. 18 Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.

Kacper Dąbrowski – starosądeczanin, flecista, absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pracował w Camerata di Cracovia, Krakowskiej Orkiestrze “Ardente” i Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, uczestnik wielu międzynarodowydch projektów, student Hochschule für Musik Freiburg, stypendysta burmistrza Starego Sącza. Mieszka we Fryburgu Bryzgowijskim.

Fot. Andrzej Rams

Aleksandra Świgut – pianistka, solistka i kameralistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena pod patronatem Elżbiety Pendereckiej.

Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Fot. aleksandraswigut.com

Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Avivie (2021) i uczestniczka XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) Była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do największych osiągnięć należą drugie nagrody na Międzynarodowych konkursach pianistycznych w: Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie, 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Festiwalu Pianistycznym w Nohant, Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim. Festiwalu Chopin a Paris, Międzynarodowym Festiwalu w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu Chopin i jego Europa.

Współpracowała z wybitnymi muzykami i pedagogami takimi jak: Robert Levin, Malcolm Bilson, Arie Vardi, Anna Malikova, Alexei Lubimov, Piet Kuijken, Ives Henry, Katarzyna Drogosz.

ALEKSANDRASWIGUT.COM

Nagranie powstało przy wsparciu finansowym Gminy Stary Sącz.