Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Warszawie i w Starym Sączu

Burmistrz Jacek Lelek uczestniczył, na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Warszawie.

Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Po uroczystościach na Placu Zamkowym goście spotkali się w Pałacu Prezydenckim.

W przemówieniu na Placu Zamkowym w Warszawie podczas głównych uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja Andrzej Duda podziękował wszystkim, którzy wspierają Ukrainę: osobom prywatnym, wolontariuszom, medykom, przedstawicielom instytucji i samorządów, którzy na co dzień prowadzą działania związane z przyjmowaniem uchodźców z Ukrainy. – Pokazaliście, co to znaczy odbudować wspólnotę – powiedział prezydent.

– Była oczywiście okazja na spotkanie i chwilę rozmowy z prezydentem, Pierwszą Damą, premierem Mateuszem Morawieckim i kolegami samorządowcami – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Ale dziękuję też wszystkim, którzy włączyli się w obchody w Starym Sączu: radnym, strażakom, harcerzom, Orkiestrze Miejskiej Stary Sącz, pocztom sztandarowym i mieszkańcom gminy.

W Starym Sączu obchody Święta Konstytucji 3 Maja zaczęły się jak zwykle przemarszem spod Kina Sokół do rynku. Przy dźwiękach hymnu państwowego podniesiono na maszt flagę narodową. Później w kościele św. Elżbiety sprawowano Mszę Świętą w intencji ojczyzny.

Skip to content