Małopolski Wyścig Górski: Dlaczego jest „naj”?

Zbliżająca się 60. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego zasługuje na uwagę z kilku względów. Oto dlaczego warto śledzić zmagania kolarzy walczących o triumf w zawodach.

Małopolski Wyścig Górski jest:

  1. największy: bierze w nim udział 30 kolarskich teamów, liczących łącznie 180 kolarzy ze wszystkich kontynentów,
  2. biało-czerwony: o zwycięstwo starać się będzie 36 kolarzy jadących w 6 teamach;
  3. najtrudniejszy: na każdym z trzech etapów zawodnicy wspinać się będą na niemożebnie strome podjazdy, z których dwa najsłynniejsze to Góra Chełm w Myślenicach czy też wieńcząca wyścig szaleńcza wspinaczka na Przehybę;
  4. najlepiej zorganizowany: za jego przygotowanie przeprowadzanie odpowiada wieloletni dyrektor sportowy i prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego, Marek Kosicki. W przygotowaniu zawodów uczestniczy też kilkunastoosobowy sztab ludzi z bogatym doświadczeniem w organizacji kolarskich zawodów;
  5. najbardziej małopolski: Małopolski Wyścig Górski jako jedno z nielicznych małopolskich wydarzeń sportowych zostało wyróżnione nagrodą Marka Małopolski.

To cały peleton argumentów przemawiających za tym, aby osobiście, na własne oczy zobaczyć kolarskie zmagania na najwyższym poziomie. Takie właśnie sportowe emocje chcemy Wam zagwarantować!

60. Małopolski Wyścig Górski odbędzie się w dniach 3 -5 czerwca. Trasa podobna jak w 2021 z finałem na Przehybie.

Skip to content