Trofeum jedzie do Hiszpanii. XI Turniej Sokolika wygrała Celta Vigo.

Rozgrywany od 2011 roku w Starym Sączu ,,Turniej Sokolika” to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych dziecięcych turniejów piłki nożnej w Europie.

Do tej pory w turnieju zagrało około 3 tysiące zawodników z kilkunastu krajów Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Wśród dziesięciolatków na boiskach w Starym Sączu gościły już takie zespoły jak: Liverpool FC, Juventus Turyn, AS Roma, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, Sporting Lizbona, Feyenoord Rotterdam czy Austria Wiedeń.

Dobre warunki, świetna atmosfera i profesjonalna organizacja przyciągają do Starego Sącza szkółki najlepszych europejskich klubów. Tym razem najlepsi okazali się dziesięciolatkowie ze Real Club Celta de Vigo, którzy pokonali w finale Sporting Lizbona. 3. miejsce wywalczyła ekipa Śląska Wrocław.

To dla nas doskonała promocja, dlatego od początku wspieramy tę inicjatywę. Cieszę się, że Gmina Stary Sącz po raz kolejny mogła dołożyć cegiełkę do profesjonalnej organizacji tego wyjątkowego turnieju. Mam nadzieję, że dla setek młodych ludzi z całej Europy Stary Sącz zostanie w pamięci na bardzo długo. Gratulacje dla zwycięzców, ale też wszystkich drużyn i organizatora turnieju- Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia” .

JACEK LELEK BURMISTRZ STAREGO SĄCZA

Fot. Turniej Sokolika/Aneta Mamala

Skip to content