Po raz kolejny w Starym Sączu – dziś rusza Festiwal Strefa Chwały.

Strefa Chwały Festiwal to rekolekcje uwielbieniowe połączone z wakacyjnym wypoczynkiem, które w tym roku odbędą się stacjonarnie przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka oraz online. Gmina Stary Sącz jest współorganizatorem wydarzenia.

Festiwal to spotkanie ludzi, którzy chcą budować swoje życie w oparciu o Ewangelię. Organizatorzy sześciodniowego wydarzenia informują, że weźmie w nim udział ponad 1000 osób.Jak piszą organizatorzy na stronie wydarzenia, „Strefa Chwały to czas pełen uwielbienia i codziennej Eucharystii. Dobra muzyka i modlitwa stanowią przestrzeń wzrostu dla każdego. Podczas rekolekcji posługuje zespół Strefy Chwały, składający się z czołowych polskich muzyków chrześcijan, którzy zbliżają uczestników do prawdy, dobra i piękna. Rekolekcje to przestrzeń dla całych rodzin. Gry, zabawy i zawody rodzinne są wspaniałą integracją całej Strefy Chwały”.

Na uczestników, którzy zgromadzą się pomiędzy 7 a 12 lipca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu czekają liczne panele, konferencje, a także występy znanych muzyków. Na Festiwalu pojawią się m.in. bp Andrzej Jeż, bp Artur Ważny, Dariusz Kowalski, Natalia Kawalec, ks. Tomasz Koprianiuk, Marcin Zieliński, ks. Wojciech Węgrzyniak, Marek Jurek i Stanisława Iżyk-Dekowska.

Organizatorom zależy na tym, aby każda osoba znalazła w trakcie wydarzenia coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych uczestnikach powstała Strefa Chwały Kids, w ramach której zostały zaplanowane liczne zabawy i zajęcia artystyczne. Dla młodzieży została natomiast zorganizowana Strefa Chwały Young z warsztatami, w trakcie których będzie można doskonalić umiejętności artystyczne, fotograficzne, muzyczne, aktorskie czy wokalne pod okiem twórców i artystów.

Podczas Strefy Chwały Festiwal odbędzie się także tzw. diecezjalne uwielbienie Laboratorium Miłości – Serce Jezusa Nieskończonego Majestatu. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 10 lipca o godz. 19:30 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Laboratorium poprowadzą bp Artur Ważny oraz zespół New Life’M.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Muza Dei, Diecezja Tarnowska i Gmina Stary Sącz.

Fot. Piotr Babisz/Studio Nowa Kultura.

FESTIWAL STREFA CHWAŁY

Skip to content