13. Starosądecki Jarmark Rzemiosła

Zapraszamy na kolejną odsłonę największego jarmarku w regionie. Stoiska w sobotę i niedzielę będą dostępne już od godziny 11.00. Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na godz. 17.00 w sobotę.

Do Starego Sącza przyjadą rękodzielnicy z całej Polski. Nie zabraknie również kuchni regionalnej przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z Gminy Stary Sącz. Tradycyjnie szykuje się solidna porcja folkowej muzyki. Na scenie zobaczymy zespoły Bystro Kicora, Kruca Banda, Turnioki i Murań. Atrakcyjnie zapowiada się występ ukraińskiej bandurzystki Iryny Hubiak. Nie zabraknie niezawodnych zespołów tańca nowoczesnego z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Komisja złożona z przedstawicieli Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Cechu Rzemiosł Różnych
i Przedsiębiorczości, Rady Miejskiej w Starym Sączu i Urzędu Miejskiego w Starym Sączu nagrodzi dyplomami i pamiątkowymi kogutami najlepszych i najoryginalnieszych rzemieślników.

Nieodłączną jarmarkową sprawą są warsztaty rzemieślnicze. W tym roku zapraszamy na pokazy prowadzone m.in. przez Monika Pychyrek z Pracownia Ceramiki Artami, Marek Ratajczak pokaże jak się robi rękawice furmańskie, a Marta Czarnecka zdradzi sekrety wyczarowywania artystycznej biżuterii. Dodatkowo zaplanowane są warsztaty Ewy Ślusakowicz – filcowanie, Jadwigi Duchnickiej – bibułkarstwo i Katarzyny Rychlik – (Pracownia Ceramiki Artystycznej Vector . Na warsztaty zapraszamy w sobotę i niedzielę od 15.00 do 18.00.

Na naszym jarmarku tylko prawdziwe rzemiosło i prawdziwe jedzenie. O podniebienia gości zadbają między innymi Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z Gminy Stary Sącz ➡️Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Kroguleckiej, Stowarzyszenie “Mostki Razem”, Stowarzyszenie Górali Popradzkich w Przysietnicy, Starosądeckie Koło Gospodyń Miejskich, KGW z Moszczenicy Niżnej i Popowic Będą również stoiska z tradycyjnymi wędlinami z Podlasia, proziaki z Sękowej, czy węgierskie kurtosze z Barcic, które zawsze cieszą się wielką popularnością.

PARKING. W związku z tym, że parking w rynku będzie zamknięty, zachęcamy gości i turystów do zostawieniu samochodu na dużym darmowym parkingu przy dworcu autobusowym 4 min. spaceru do rynku https://goo.gl/maps/nxD146jVYDofvawM9

Organizatorem jarmarku jest Urząd Miejski w Starym Sączu. Partnerami są Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu i Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portal informacyjny starosądeckieinfo.pl i Radio RDN