Jubileusz w Gaboniu

Gaboń świętował pięćdziesiątą rocznicę oddania do użytku budynku Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

Zaproszenie na uroczystość przyjęło wiele osób, absolwentów szkoły, byłych dyrektorów i nauczycieli. Wspólne świętowanie rozpoczęto mszą św., potem wszyscy doskonale bawili się podczas programu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły.

Historia naszej nowej siedziby, to historia przedsiębiorczych rodziców oraz działaczy, którzy podjęli trud wybudowania w czynie społecznym budynku szkolnego – mówił dyrektor szkoły Piotr Wańczyk – Obowiązki dyrektora szkoły w Gaboniu pełnił wówczas Jan Mikulec. To on podjął inicjatywę współpracy z komitetem budowy. Z wielkim mozołem, nieraz z trudnościami, ale prężnie i z samozaparciem, społeczeństwo Gabonia wybudowało budynek szkolny. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu udało się stworzyć naszą szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, otwartą i bezpieczną. Tradycją naszej szkoły było wychowanie w duchu patriotyzmu, dbałość o region, szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie nauki i pracy. Wszystkim zaangażowanym w akt jej tworzenia serdecznie dziękujemy.

Gratulacje z okazji jubileuszu składali burmistrz Jacek Lelek i zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. Był wielki jubileuszowy tort, rozmowy i wspomnienia. Wielką popularnością cieszyła się sala wspomnień ze zdjęciami i pamiątkami z przeszłości związane z historią szkoły.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie tej jakże niezwykłej uroczystości, a także przybyłym gościom, bez których nie powstałby tak niepowtarzalny klimat – dodawał dyrektor. – Teraz zaczynamy drugą połowę pierwszego wieku naszej szkoły. Wciąż jesteśmy w drodze i pamiętajmy, że charakter naszej miejscowości, kraju, świata zależy od jakości szkoły. Zapraszamy więc do kolejnych lat udanej współpracy, bo jak mówi poetka: Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.

Skip to content