Starosądecka filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu już działa

Ponad 30 osób skorzystało dzisiaj z usług filii Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, którą w godzinach porannych oficjalnie otworzyli starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

– Chcemy usprawnić pracę Wydziału Komunikacji i dać możliwość rejestracji pojazdów w różnych miejscach Powiatu. Dzięki takim punktom, kierowcy nie będą musieli przyjeżdżać do Nowego Sącza, stać w korkach, szukać parkingu i płacić za niego. Filia w Starym Sączu to pierwszy zamiejscowy punkt naszego Wydziału Komunikacji, w którym można rejestrować samochody bez konieczności przyjeżdżania do Nowego Sącza. Fakt, że w pierwszy dzień z usług filii skorzystało około 30 osób mówi sam za siebie – otwarcie punktu w Starym Sączu to był bardzo dobry pomysł. Następne filie zostaną otwarte w Krynicy-Zdroju i Łososinie Dolnej – mówił starosta Tadeusz Zaremba.

Bardzo dziękuję Panu staroście za tę inicjatywę, bo jest to przede wszystkim wyjście na przeciw potrzebom mieszkańców – podkreślił burmistrz. – Każdy z nas wie, że dojazd do Nowego Sącza, zaparkowanie w pobliżu starostwa to jest loteria i nie widomo, czy zajmie nam 30 minut, czy 2 godziny. Ta filia to duże ułatwienie dla mieszkańców naszej gminy, ale też gmin sąsiednich. To też przykład dobrej współpracy pomiędzy naszymi samorządami. Cieszę się, że udało się tę inicjatywę sprawnie przeprowadzić i jako gmina zabraliśmy się po jednej konkretnej rozmowie do pracy i szybko przygotowaliśmy miejsce pod filię wydziału.

Filia Wydziału Komunikacji i Transportu znajduje się w budynku Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, ul. Stefana Batorego 25 B (stara biblioteka)

Filia będzie czynna w poniedziałki od godz. 8:00 do 16:00, od wtorku do piątku od godz. 7:30 do 15:30.Przyjmowanie stron w poniedziałki od godz. 8:00 do 15:30, od wtorku do piątku od 7:30 do 15:00.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in. przewodniczący RPN Marek Pławiak wraz z wiceprzewodniczącymi: Marią Barbarą Szarotą i Emilem Bodzionym, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu PN: Franciszek Kantor i Michał Nowak oraz radni powiatowi: Piotr Dyrek, Zdzisław Kożuch i Andrzej Lis. Nie zabrakło oczywiście Jacka Maleczka – dyrektora Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i jego zastępcy Piotra Cebuli.

fot. Aneta Mamala /starosadeckie.info