Magia starosądeckich jarmarków

12. edycja Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła za nami. Na dwa dni rynek w Starym Sączu zamienił się jak zwykle w tętniącą życiem galerię na świeżym powietrzu, gdzie można było kupować, słuchać muzyki, kosztować potraw, bawić się i podziwiać dzieła rzemieślników i artystów.

W tym roku oprócz najlepszej klasy rzemiosła artystycznego, lokalnego jadła i muzyki na gości czekały niespodzianki w postaci Beskidzkiego Teatru Iluzji Rafała Mulki i drewnianej karuzeli, którą do Starego Sącza przywiózł gość ze słowackiej Spiskiej Beli Franciszek Bednar. Na scenie zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Starosądecki Chór Gospel i Muzyki Rozrywkowej, zespół Murań z Zakopanego, kapela Howerna z Piwnicznej-Zdroju, a wieczorny pokaz ognia dała sprawdzona grupa artystyczna Leśne Licho.

Tradycji stało się zadość. W tym roku kapituła konkursowa przyznała wyróżnienia w postaci jarmarkowych kogutów: Monice Pychyrek z Pracowni Ceramiki Artami, Justynie Kozłowskiej z Zamościa – (biżuteria artystyczna), Kołu Gospodyń Wiejskich z Łazów Biegonickich (przepyszne tradycyjne potrawy) Krzysztofowi Bębnowi z Korczyna z Gospodarstwa Pasiecznego Miód Podkarpacki, Uniwersytetowi III Wieku w Starym Sącz (m.in. prace z warsztatów pisania ikon), Beacie Woźniak z Brzegu (ceramika artystyczna) i Františkowi Bednárowi ze Spiskiej Beli, który z drewnianej karuzeli przywiózł wyroby z drewna.

O podniebienia gości dbały: Koło Gospodyń Wiejskich w Łazach Biegonickich, Koło Gospodyń Miejskich w Starym Sączu, Stowarzyszenie Mostki Razem, Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Kroguleckiej i Stowarzyszenie Górali Popradzkich w Przysietnicy.

Kapituła konkursowa oceniała rzemieślników w składzie: burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczepaniak, radna RM Julia Dziedzic, Tadeusz Szewczyk prezes Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Paweł Cieślicki członek Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Andrzej Maciuszek wiceprezes zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Skip to content