Szacunek i podziw

22 małżeństwa świętowały dzisiaj piękny jubileusz. Pół wieku temu powiedzieli sobie “tak”, a każdy dzień ich wspólnego życia to piękna i bogata karta historii nie tylko rodziny, ale także naszego miasta i gminy. Burmistrz Jacek Lelek odznaczył jubilatów “Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pary witała w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka Alfreda Wastag kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu – Święty Jan Paweł II mówił: “Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie” Te słowa jakże trafnie wpisują się w klimat dzisiejszej uroczystości. Wspólnie przeżyte 50 lat – to dowód tej prawdziwej miłości, wzór mądrego życia, przykład do naśladowania. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa, wśród którego żyjecie. Za trud i poświęcenie z pewnością są Wam dziś wdzięczne Wasze dzieci, a burmistrz Starego Sącza w dowód uznania wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń państwowych: “Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

Medalami zostali odznaczeni: Anna i Stanisław Buchmanowie, Zofia Józef Citakowie, Krystyna i Lech Czerpakowie, Maria i Tadeusz Dyrdowie, Emilia i Józef Gądkowie, Józefa i Antoni Gromalowie, Zofia Stanisław i Jankowscy, Jan i Antonina Jurkowie, Józefa i Stanisław Kamińscy, Teresa i Henryk Kądziołkowie, Maria i Henryk Klagowie, Maria i Franciszek Koniccy, Zofia i Józef Obrzudowie, Wiesława i Jan Olszowscy, Danuta i Kazimierz Orłowscy, Stanisława i Andrzej Pancerzowie, Helena i Wawrzyniec Pomietłowscy, Stanisław i Krystyna Sukiennikowie, Urszula i Antoni Sznajderowie, Weronika i Tadeusz Świerkowie, Maria i Stanisław Tokarczykowie, Joanna i Jan Traczowie.

Gratulacje Jubilatom składał Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, przewodniczący rady w Starym Sączu Andrzej Stawiarski, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki i sekretarz gminy Daniel Śmierciak.

Uroczystość uświetnił zespół “Starosądeczanie”. Przedstawił widowisko pt. “Jak to bywało dawniej na lachowskich weselach”. Scenariusz napisała, specjalnie na uroczystość “złotych godów”, choreografka zespołu pani Elżbieta Sroka.

Ciepłych słów nie szczędził także burmistrz Jacek Lelek, który podkreślał, że obecne na uroczystości pary są niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, a dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu. – Czasy, w których przyszło wam budować swoją przyszłość nie były łatwe ani politycznie, ani gospodarczo, ale mimo trudności stworzyliście wasze rodzinne domy, wychowaliście, wykształciliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a w wielu przypadkach pewnie i prawnuków. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość zarówno dla najbliższych jak i całej lokalnej społeczności. Każdy dzień waszego życia to piękna i bogata karta historii nie tylko rodziny, ale także naszego miasta i naszej gminy – mówił burmistrz.

Skip to content