Dzień Edukacji Narodowej

Serdeczne podziękowania, gratulacje i życzenia dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste spotkanie burmistrza Jacka Lelka z nauczycielami gminnych placówek edukacyjnych.

Wszystkich zgromadzonych gości powitała Barbara Porębska, dyrektor ZOFAS w Starym Sączu.

Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza złożył pracownikom placówek edukacyjnych, dla których organem założycielskim i prowadzącym jest gmina podziękowania i gratulacje, a następnie wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu (Ślazyk Halina, Dzięga Urszuka), Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu (Justyna Tyka, Elżbieta Mrówka), Szkoła Podstawowa w Popowicach (Ogorzały Dorota), Szkoła Podstawowa w Skrudzinie (Zagórowska-Skrzymowska Renata), Szkoła Podstawowa w Gołkowicach (Szewczyk Gabriela, Pietrzak Anna), Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu (Budziacka Patrycja), Szkoła Podstawowa w Przysietnicy (Konicka Ewelina), Szkoła Podstawowa w Barcicach (Biel-Malinowska Małgorzata, Kochanowicz Wanda), Szkoła Podstawowa w Moszczenicy (Czech Magdalena), Gminne Przedszkole w Starym Sączu (Zagórowska Anna) i Szkoła Podstawowa w Gaboniu (Wnęk Józefa). Nagrodzeni zostali także wszyscy dyrektorzy placówek.

Praca to niezwykła, nazywana powołaniem. I myślę, że jeżeli nie ma w tym zawodzie powołania to jest to niezwykła udrękamówił burmistrz Jacek Lelek –dzisiejsze nagrody burmistrza to wyraz wdzięczności za Wasze osiągnięcia i zasługi. Ktoś powiedział, że nauczyciel to zawód, który w szczególny sposób ociera się o wieczność. Nikt z Was nie jest wstanie ocenić jak daleko sięgają efekty Waszej pracy. Oglądanie tych efektów nie zawsze jest Wam dane. Życzę, żebyście cieszyli się szacunkiem nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz społeczeństwa. Żeby Wasz zawód był na właściwym stopniu szacunku w całym społeczeństwie.

Skip to content