Pokaźny rowerowy kapitał

Ścieżka pieszo-rowerowa o długości 1500 m od nowego cmentarza w kierunku os. Lipie to kolejna inwestycja w rowerowy Stary Sącz. Budowa ścieżki będzie współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tzw. tarczy górskiej dla samorządów. Z tarczy górskiej zaplanowano również budowę punktu obsługi rowerzystów w Gołkowicach i rozbudowę przystani rowerowej w Barcicach.

– Od dawna inwestujemy w trasy i ścieżki rowerowe i to są kolejne elementy naszej rowerowej strategii, pozytywnie odbieranej przez mieszkańców i turystów – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Mieszkańcy naszej gminy i Sądecczyzny chyba od lat żadnej atrakcji tak entuzjastycznie nie przyjęli jak ścieżek rowerowych. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze sporo do zrobienia, ale cały czas pracujemy, żeby ta infrastruktura była jak najbardziej kompletna, spójna i bezpieczna. Widać, ze mieszkańcy, bo przecież to w głównej mierze dla nich jest budowane, chętnie z tej infrastruktury korzystają. Ponad 10 km ścieżek w samym mieście, do tego starosądeckie część trasy Euro Velo 11 i Velo Dunajec,czy Miejska Góra to już pokaźny “rowerowy kapitał”.

Starosądecki odcinek trasy Velo Dunajec jest jeszcze niekompletny, między innym i ze względu na prace kanalizacyjne, które gmina ze zrozumiałych względów chce zakończyć przed położeniem nawierzchni na drodze, gdzie będzie przebiegać trasa.

W rowerowym trendzie zawsze staramy się być w czołówce – dziś po mieście i gminie łatwiej poruszać się mieszkańcom, a i do serca miasta rowerowi turyści mogą dostać się bez większych przeszkód. O ile trasy Velo Dunajec i Euro Velo 11 buduje Wojewódzki Zarząd Dróg, to gmina partycypuje w kosztach przedsięwzięcia. Choćby w rok 2020 udzieliła Województwu Małopolskiemu dofinansowania w wysokości 160.000 zł do rozbudowy drogi gminnej w Gołkowicach Dolnych w ramach budowy trasy rowerowej Velo Dunajec.

Ścieżki rowerowe (przybliżone długości)

1. W Strefie Aktywności Gospodarczej 400 m
2. Ul. Piłsudskiego 1300 m
3. Ul. Topolowa 400 m
4. Ul. Węgierska 1700 m
5. u. Witosa 1100 m
6. od ul. Lipskiej do Moszczenicy 670 m
7. ul. Papieska 880 m
8. Trakt św. Kingi 850 m
9. ul. Jana Pawła II 1300 m
10. ul. Mickiewicza (kontrapas) 550 m
11. ul. Wielki Wygon 1400 m

Razem 10 550 m

Euro Velo 11 10 500 m
Velo Dunajec 13 000 m

Trasy biegowo-rowerowe Miejska Góra 5500 m

Skip to content